Photon Energy chystá obří projekt v Austrálii. Solární energii chce akumulovat

Projekt Photon Energy v Austrálii s kapacitou 3,6 gigawatthodiny překračuje jakékoliv největší současné projekty pro skladování energie na světě, s výjimkou přečerpávacích vodních elektráren. Photon Energy bude realizovat projekt na pozemku o velikosti 1200 hektarů v Jižní Austrálii. Společnost už zahájila proces vyjednávání povolení a připojení k síti, a očekává, že do konce roku 2023 dosáhne fáze technické připravenosti k výstavbě.

Skupina Photon Energy N.V., zabývající se obnovitelnou energií a poskytující řešení pro solární energii a úpravu vody po celém světě, zajistila 1 200 hektarů půdy v Jižní Austrálii, aby vybudovala doposud největší projekt pro akumulaci solární energie na světě.

Společnost v současné době připravuje v Austrálii několik lokalit vhodných pro výstavbu elektrárny využívající solární technologii od společnosti RayGen v kombinaci s jejím řešením pro akumulaci energie.

Zajímavost :  Komplikace pro fond KKR. Skupina Vivendi se nechce zbavit podílu v Telecom Italia
Padesátimegawatthodinový projekt skupiny Photon Energy ve výstavbě: Foto: Photon Energy

Skupina Photon Energy N.V. sídlí v nizozemském Amsterodamu, Skupina Photon Energy, kterou majoritně vlastní Čechorakušan Georg Hotar a Čechoaustralan Michael Gartner, má ve fotovoltaice velké plány..

Na základě předběžných návrhů vyvine Photon Energy projekt o výkonu 300 megawattů s kapacitou připojení k síti 150 megawattů. Cílová kapacita pro akumulaci energie je 3,6 gigawatthodiny, což odpovídá 24 hodinám plného zatížení sítě z úložiště. 

Překročí tak kapacitu 3 gigawatthodiny solární elektrárny Ouarzazate v Maroku, která disponuje v současné době úložištěm s největší kapacitou pro akumulaci energie jakéhokoli typu na světě, s výjimkou přečerpávacích vodních elektráren.

„Jsme nadšeni, že se jako developer můžeme podílet na tomto inovativním a celosvětově významném projektu pro skladování solární energie  v  Jižní Austrálii. Skvělé podmínky pro výrobu energie ze slunce a potřeba jejího skladování vzhledem k vysokému podílu obnovitelných zdrojů v této oblasti je jsou nejlepším předpokladem pro využití technologie RayGen,“ komentoval Michael Gartner,  CTO Photon Energy Group a výkonný ředitel Photon Energy Australia.

Zajímavost :  KINTARA: 5% jistota s investicí do nemovitostí

Photon Energy zahájila proces vyjednávání povolení a připojení k síti, a očekává, že do konce roku 2023 dosáhne fáze technické připravenosti k výstavbě.

Společnost RayGen nedávno uzavřela kolo navýšení kapitálu řady C o 55 milionů AUD, na kterém se podílela také společnost Photon Energy spolu s AGL Energy, Schlumberger New Energy, Chevron Technology Ventures a Equinor Ventures. RayGen v současné době staví elektrárnu o kapacitě 4 MW / 50 MWh v Carwarp na území australského státu Victoria, která má být dokončena v polovině roku 2022.

Zajímavost :  Úředníci MŽP schválili letos již pátý projekt na změnu paliva v teplárně. Tentokrát v Kolíně

(hrb)

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO