Počet uživatelů kryptoměn dosáhne do konce letošního roku více než miliardy

Pro bitcoinové býky (BTC) tu máme trochu optimismu v těchto červených chvílích. Slibná zpráva společnosti Crypto.com předpovídá, že do konce roku 2022 by celosvětový počet uživatelů kryptoměn mohl dosáhnout jedné miliardy.

Autoři zprávy došli k závěru, že kombinace rozvojových zemí kopírujících příklad Salvadoru  a „přátelštějšího postoje“ ke kryptografickému průmyslu znamená, že „národy si již nemohou dovolit ignorovat rostoucí tlak veřejnosti na krypto“.

Počet aktivních uživatelů kryptoměn roste

Pokud se ohlédneme za rokem 2021, tak celkový počet krypto aktivních uživatelů se v roce 2021 zvýšil o úctyhodných 178 % – a to ze 106 milionů v lednu na 295 milionů v prosinci. Rok 2021 odstartovaly společnosti Tesla a Mastercard, které se zasadily o rozvoj přijetí kryptografických plateb BTC

Zajímavost :  Michal Skořepa: Chápání rezerv ČNB jako fondu bohatství vyvolává řadu otázek

V době před přijetím zákona o zákonném platidle v El Salvadoru byl pro přijetí bitcoinu výjimečným měsícem srpen, jak dobře ukazuje níže uvedený graf:

Zdroj: crypto.com

Vzhledem k tomu, jak se vyvíjel počet uživatelů kryptoměn v roce 2021, odhaduje Crypto.com, že

K dosažení tohoto cíle však bude zapotřebí více než jen jeden latinskoamerický národ, který přijal bitcoin a vznik zdravých regulačních pravidel ve Spojených státech.

Nedávno zveřejněná zpráva dalšího finančního giganta, společnosti Fidelity, souhlasí s názorem, že dojde ze strany národních států k dalšímu přijetí bitcoinu a „vůbec by její autory nepřekvapilo, kdyby v roce 2022 přijalo BTC více zemí“.

Zajímavost :  Skupině innogy loni v Česku meziročně klesly tržby i zisk

Vzhledem k aktuální situaci, která na kryptoměnovém trhu panuje, tak pro fanoušky kryptoměn je tato zpráva vítanou vzpruhou a nadějí do budoucna. Dalším potenciálním palivem, kterého bychom se snad letos mohli dočkat je možné schválení spotového bitcoinového ETF, které je zatím bohužel stále odmítáno.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde |

Zajímavost :  Poslanci po 23 hodinách schválili program schůze k pandemickému zákonu