Podle tohoto výzkumu vypadnou v roce 2022 XRP a Cardano z první desítky

Zpráva společnosti Arcane Research předpovídá, že XRP a Cardano (ADA) vypadnou z první desítky žebříčku kryptoměn dle tržní kapitalizace. Meme mince se prý také stanou minulostí.

Letošní rok byl na trhu kryptoměn plný dramat, pokud se ale naplní předpověď společnosti Arcane Research pro rok 2022, může kryptoměny čekat ještě větší drama. Podle této zprávy XRP a Cardano (ADA) v roce 2022 pravděpodobně vypadnou z první desítky žebříčku kryptoměn.

XRP a ADA mimo první desítku?

Společnost Arcane Research toto své odvážné prohlášení uvedla mimo jiné v nedávno zveřejněné zprávě o kryptografickém trhu The Weekly Update.

Tyto dvě blockchainové sítě a jejich nativní tokeny patří v současnosti k velkým oblíbencům na trhu kryptoměn. Cardano (ADA) je podle tržní kapitalizace na 6. místě s tržní hodnotou kolem 47 miliard USD. Toto kryptoměnové aktivum však zažilo už výrazně lepší časy, neboť až do října se podle tržní kapitalizace řadilo na 3. místo, než začalo klesat na nižší příčky.

Zajímavost :  Pandemie rozšířila řady „kidults“, dospělých co staví z Lega či Playmobilu a sbírají figurky

Během několika měsíců se před něj dostal Binance Coin (BNB), Tether (USDT) a rychle rostoucí Solana (SOL). Cardano pak uzavře čtvrté čtvrtletí se záporným čtvrtletním výnosem zhruba 35,4 %.

Podobný příběh o ústupu ze slávy můžeme napsat i pro Ripple (XRP). Na konci roku 2020 byl XRP třetí největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace. Avšak žaloba, kterou proti společnosti Ripple podala Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), způsobila, že se tato kryptoměna v žebříčku tržní kapitalizace propadá níže a níže. V současné době se XRP nachází na 8. místě.

Mnozí naopak věští tokenům zářnou budoucnost

Navzdory tomu se u obou kryptoměn spekuluje, že v roce 2022 znovu získají dynamiku. V případě Cardano (ADA) se očekává, že jakmile se začátkem roku 2022 začne spouštět několik vyvíjených platforem DeFi (což přinese větší užitečnost a poptávku po ADA) cena bude zákonitě následovat.

Důležitou roli DeFi pro Cardano nedávno zdůraznil také Charles Hoskinson, generální ředitel vývojové větve blockchainu IOG. Hoskinson poznamenal, že v roce 2022 přijde prudký nárůst aktivity kolem DeFi.

Zajímavost :  Marek Ševčík: Kam kráčíš, koruno?

V případě Ripple pak mnozí analytici a pozorovatelé trhu očekávají, že až kauza s Komisí pro cenné papíry a burzy skončí, zaznamená XRP explozivní cenový nárůst, který jej pošle zpět na přední příčky kryptotrhu. Uzavření případu ve prospěch společnosti Ripple je také velmi očekávané, protože soudní řízení probíhalo v její prospěch.

Co dalšího by se mohlo stát v roce 2022?

Podle zprávy společnosti Arcane může v roce 2022 dojít na kryptotrhu k dalším významným změnám. Jednou z nich je, že meme coiny, které byly jedním z taháků roku 2021, v příštím roce „upadnou v zapomnění“. V případě Bitcoinu je verdikt takový, že v roce 2022 opět překoná akciový trh.

Zpráva také předpovídá, že na trhu kryptoměn se objeví noví vítězové v podobě souboru kryptoměn, který nazvali „index malých kryptoměn“.

Závěr

Dvě kryptoměny a dvě naprosto odlišné predikce. Čeká je ústup, či naopak růst? Na kterou z možností byste si vsadili vy?

Zajímavost :  Šéf ČEZ překvapivě kritizoval plán na jádro jako šetrný zdroj. Přinese prý komplikace

Celou zprávu si pak můžete přečíst pod přiloženým odkazem [1].

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde |