Podnikatelé zasažení pandemií mohou ode dneška žádat o pomoc z COVID 2022

Praha – Podnikatelé z vybraných odvětví zasažení protiepidemickými opatřeními mohou od dnešních 09:00 žádat o příspěvek 500 korun na zaměstnance a den omezení z programu COVID 2022. Nárok na náhrady mají živnostníci a firmy, kterým za rozhodné období v porovnání se stejnými měsíci roku 2019, případně přelomu roku 2019 a 2020, klesl obrat alespoň o 50 procent. Zájemci o podporu mají na podání žádosti čas do 12. května. V programu je na pomoc připraveno 1,75 miliardy korun.

Žádosti přijímá ministerstvo průmyslu a obchodu, které dotační titul připravilo, prostřednictvím svého on-line informačního systému.

Zajímavost :  Senát schválil změny na finančním trhu, které vycházejí z předpisů EU

Podnikatelé ve stravovacích službách, včetně cateringu, krátkodobého a rekreačního ubytování, prádelen, cestovních kanceláří a agentur, mohou o náhrady žádat za období od 1. listopadu do 31. prosince loňského roku. Jeden žadatel může získat nejvýše 1,5 milionu korun.

Pořadatelů sportovních, kulturních, konferenčních, veletržních a dalších akcí i společností z navazujících technických služeb se týká doba od 1. listopadu loňského roku do letošního 28. února. Každý zájemce smí čerpat maximálně tři miliony korun. U podnikatelů, kteří si budou nárokovat částku vyšší než 1,5 milionu korun, bude muset pokles tržeb jako nutnou podmínku k získání dotace, ověřit auditor nebo daňový poradce.

Zajímavost :  Vlhová vyhrala slalom v Záhrebe. Súperkám nedala šancu

Příspěvek je možné získat na zaměstnance v pracovním poměru, tzv. spolupracující osoby a jednatele se smlouvou o výkonu funkce jednatele.

Podporu nelze čerpat současně s kompenzacemi z titulů COVID Nepokryté náklady – Sektorová podpora, COVID Adventní trhy a COVID Bus pro zájezdové dopravce. Kombinovat ji je možné s kompenzačním bonusem pro živnostníky i programem na podporu zaměstnanosti Antivirus.

Reklama

Celý článek zde |

Zajímavost :  Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“