Pojišťovna Ergo mění majitele

Novým a jediným vlastníkem Ergo pojišťovny se k 4. listopadu stala německá společnost S.V. Holding AG se sídlem v Drážďanech. Se změnou už souhlasila Česká národní banka.

Pojišťovna Ergo se tak stane dceřinou společností skupiny vedle Sparkassen-Versicherung Sachsen Lebensversicherung a Sparkassen-Versicherung Sachsen Allgemeine Versicherung.

Tuzemská Ergo pojišťovna vznikla v roce 1994 jako Victoria pojišťovna, má univerzální pojišťovací licenci. Specializuje se na pojištění prodloužené záruky, zdravotní pojištění pro cizince, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Ve svém portfoliu spravuje i úrazové, majetkové pojištění a životní pojištění.

Dosavadními akcionáři byly rakouské společnosti Ergo Austria International AG s podílem 75,9 % a Ergo Versicherung AG s podílem 24,1 %

Zajímavost :  Co znamená nouzový stav? V Česku platí ode dneška

Česká Ergo pojišťovna ročně vykazuje okolo 25 milionů eur předepsaného pojistného a má přibližně 50 zaměstnanců. Její loňské hospodaření skončilo podle výroční zprávy se ztrátou 3,7 milionů korun, předloňské se ztrátou 26,3 milionu.

Sparkassen-Versicherung Sachsen působí na německém trhu skoro 30 let. Ročně vykazuje okolo 720 milionů eur předepsaného pojistného a má kolem 800 interních a externích pracovníků.

Cílem transakce je rozšířit produktovou nabídku v oblasti neživotního i životního pojištění a rozšířit distribuční síť – především prostřednictvím Sparkassen v oblastech blízko hranice mezi Českem a Německem.

Zajímavost :  Ještě vloni stál double cheeseburger v americkém řetězci McDonald's 1,49...

Tuzemská Ergo pojišťovna byla na prodej už delší dobu. Původně se na jejím převzetí (společně s rumunskou a běloruskou pobočkou) dohodla bulharská pojišťovna Euroins Insurance Group (EIG). Transakci oznámila v březnu 2019, nakonec se ji však rozhodla nedokončit.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České… Další články autora.

Vytisknout

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO