[Polední zprávy] • Velryby přesouvají bitcoiny ve velkém • Winklevoss: Tsunami institucionálního kapitálu se hrne do Bitcoinu • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin se po týdnech boje pod úrovní 11 000 USD konečně prodral nad. Od té doby se primární kryptoměna nepropadla a aktuálně se obchoduje za 11 385 USD. Ethereum napodobilo pohyb Bitcoinu i s jeho vysokými výkyvy. Nyní se pohybuje kolem 375 USD. Nejpůsobivější zisk z top 10 vykázal Chainlink. LINK se zvýšil o více než 8 % na přibližně 11,20 USD. Jako takový LINK překonal Polkadot (2,5 %) a je nyní na 7. místě. V zelené jsou také Binance Coin (3,2 %), Cardano (1,5 %) a Litecoin (2 %). Více informací se dozvíte v našich přehledech trhů a TA.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: BTC/USD – Další dílčí úspěch za námi, odpor 11 200 USD proražen!, ETH/USD a LTC/USD – Máme za sebou několik dílčích úspěchů! a přehledy trhů tady: BTC, LINK, ETH : Býci na trhu ve velkém třesku!, ZEC a Býčí trh NEzastavuje ani rezistence!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Velryby přesouvají bitcoiny ve velkém

Čtyři z nejbohatších bitcoinových peněženek, které existují, přesunuly za dvě minuty kolektivní částku 634 milionů USD v BTC, což vyvolalo zmatek mezi řadou kryptoměnových obchodníků. BTC Block Bot detekoval masivní pohyby bitcoinů. Podle Whale Alert jsou dvě z adres (zapojených do převodů) spojeny s kryptoburzami Coinbase a Binance, takže obchodníci se diví, proč přesně stejné množství BTC opustilo burzy ve stejnou dobu.

1 000 bitcoinů ze Satoshiho éry se pohnulo

Zajímavost :  Proč je růst DeFi dobrý i pro Bitcoin

Někdo přesunul bitcoiny v hodnotě 11 milionů dolarů, které od vytěžení v roce 2010 nečinně čekaly v peněženkách. 1 000 bitcoinů – dnes v hodnotě 11 425 000 dolarů – bylo přesunuto na jednu adresu. Na tento pohyb upozornil Kirill K, podle LinkedIn profesionální obchodník s kryptoměnami.

V Ethereu jsou nyní uzamčeny bitcoiny za 1,5 miliardy USD

V neděli 11. října bylo na Ethereu 131 455 bitcoinů, což je 1,497 miliardy USD. To odpovídá 3,6 % tržní kapitalizace Etherea, alespoň podle přehledu na webu Dune Analytics. Aby bylo jasno, mluvíme o syntetických bitcoinech – bitcoinech, které byly převedeny na tokeny založené na Ethereu, které představují Bitcoin. Nejoblíbenější je Wrapped Bitcoin neboli wBTC, který drží 73% podílu na trhu. Další na řadě je renBTC s 20% podílem na trhu.

Winklevoss: Tsunami institucionálního kapitálu se hrne do Bitcoinu

Tyler Winklevoss, spoluzakladatel společnosti Gemini, se domnívá, vstup MicroStrategy a Square do Bitcoinu jsou jen začátkem tsunami kapitálu. Winklevoss již dříve uvedl, že fundamenty kryptoměny jsou díky inflačním trendům silnější než kdy dříve. Tyler Winklevoss si myslí, že mnohem více firem bude následovat vedení společností MicroStrategy a Square v nákupu bitcoinů.

Raol Pal: Obrovská masa institucionálních investic posune Bitcoin na cenu 1 mil. USD

Raoul Pal, zakladatel a generální ředitel společnosti Global Macro Investor, který má více než 50 % svého kapitálu v bitcoinech, očekává vlnu institucionálních fondů, které v příštích 5 letech posunou bitcoiny na 1 000 000 USD. V rozhovoru pro společnost Stansberry Research bývalý manažer hedgeových fondů říká, že světová ekonomika přechází z „nadějné fáze“ do „insolvenční fáze“, protože investoři si uvědomují, že ekonomika se bude zotavovat z pandemie COVID-19 mnohem pomaleji, než se původně očekávalo. Spolu s institucionálním přijetím věří, že tato situace může vytvořit dokonalé nastavení pro obrovský dlouhodobý býčí cyklus BTC. „Ano, myslím, že [1 milion dolarů] je asi správný. Jen z toho, co vím od všech institucí a všech lidí, s nimiž mluvím, do toho přichází obrovská zeď peněz. Je to obrovská zeď peněz….“

Banky, burzy, firmy

Kryptoburza KuCoin oznámila spuštění futures USDT na PolkaDot a EOS

Zajímavost :  [Večerní souhrn článků] • 76 % těžařů kryptoměn využívá obnovitelné zdroje energie • a další články

V oficiálním oznámení kryptoburza KuCoin odhalila, že zahájí USDT-Margined Polkadot (DOT) a EOS (EOS) Perpetual Futures v 16:00:00 dne 12. října 2020 (UTC + 8) s podporou 1-50x pákových investic.

KryptoKitties vybrali 18 mil. USD za prodej kryptotokenu Flow

Flow, blockchain postavený pro zábavní průmysl, získal 18 milionů dolarů během prodeje veřejných tokenů. Flow doufá, že bude go-to blockchain pro projekty využívající nezměnitelné tokeny (NFT). Blockchain Flow, navržený společností Dapper Labs (společnost stojící za CryptoKitties), uspořádal od 21. září do 2. října veřejný prodej prostřednictvím fundraisingové platformy CoinList. CoinList včera oznámil, že prodejem se vybralo 18 milionů dolarů od téměř 13 000 účastníků. Prodej dal investorům šanci koupit tokeny FLOW – využívané k účasti v síti Flow a získávání odměn.

V areálu továrny Tesla můžou zaměstnanci vybírat BTC

V Tesla Fremont Gigafactory v Nevadě nyní funguje bitcoinový bankomat. Informaci o instalaci bankomatu poprvé sdílel uživatel Twitteru pod jménem Will Reeves. LibertyX později informoval o situaci s tím, že bankomat je v provozu od srpna a je přístupný pouze zaměstnancům Tesly. Tým dále objasnil, že LibertyX nenainstaloval nový stánek, ale přidal prodej bitcoinů prostřednictvím softwaru do již nainstalovaných tří bankomatů v Gigafactory.

DeFi

Odměny těžařů Etherea se ztrojnásobily díky DeFi

Tržby pro těžaře bitcoinů klesly o 30 % po halvingu v květnu 2020. Těžaři Etherea zaznamenali od března ztrojnásobení výnosů, když DeFi posunula transakční poplatky na nová maxima. Do konce roku Crypto Briefing předpovídá celkové roční výnosy z těžby ve výši 4,6 miliardy USD za bitcoiny a 2,2 miliardy USD za Ethereum.

Regulace, CBDC

Španělští zákonodárci obdrželi 1 EUR v kryptoměně na podporu vzdělání o kryptu

Členové španělské dolní komory Kongresu dostali do svých schránek překvapení, kryptoměny v hodnotě 1 euro. Jak uvádí španělská zpravodajská agentura ABC, za tímto plánem je firma Tutellus, decentralizovaná platforma zaměřená na tokenizaci vzdělávacích technologií. Cílem projektu je podpořit používání kryptoměn v zemi. Všech 350 členů dolní komory Španělska nebo Kongresu obdrželo v e-mailech ekvivalent kryptoměny 1 euro. Miguel Caballero, zakladatel společnosti Tutellus, uvedl, že cílem je zvýšit povědomí o budoucí roli kryptoměn ve společnosti.

Zajímavost :  Manifest protokolu Yearn hlásá financování DeFi bez investorů

Alex Kruger: CBDCs býčí pro Bitcoin

Ostře sledovaný ekonom a obchodník Alex Krüger říká, že vznik digitálních měn centrální banky (CBDC) je pro bitcoiny (BTC) a širší kryptotrh býčí. V novém tweetu Krüger zdůrazňuje prognózu z výzkumného dokumentu, který v Japonsku vypracovala banka ohledně CBDC. „Existuje možnost prudkého nárůstu veřejné poptávky po digitální měně centrální banky (CBDC).“ Podle ekonoma je vývoj CBDC pro kryptoprůmysl býčí, protože naznačuje, že „peněženky budou zaplaveny penězi a zlepšeny převody mezi krypto a fiat měnami“.

Zdroj Zde