Poptávka bitcoinových ETF je desetinásobně vyšší než těžaři vyprodukují

Přílivy do spotových burzovně obchodovaných fondů (ETF) bitcoinu překonaly množství produkce od těžařů více než desetkrát během posledních dvou obchodních dnů. Spotové burzovně obchodované fondy bitcoinu (ETF) v pondělí akumulovali desetkrát více bitcoinů, než kolik těžaři dokázali vyprodukovat.

Podle předběžných čísel přiteklo do spotových ETF bitcoinu alespoň 493,4 milionu dolarů, nebo přibližně 10 280 BTC k 12. únoru.

Největší část získal BlackRock IBIT s obrovským přílivem 374,7 milionu dolarů. Mezitím fond FBTC společnosti Fidelity zaznamenal příliv 151,9 milionu dolarů a fond ARKB společnosti Ark 21Shares 40 milionů dolarů. To bylo částečně vyváženo odlivy 95 milionů dolarů od Grayscale a 20,8 milionu dolarů od Invesca BTCO, i když čistý příliv byl téměř půl miliardy dolarů.

Zajímavost :  Prezidentka avizuje svoje vyhlásenie k prijatiu novely Trestného zákona poslancami. Dodáva, že premiér jej dal ultimátum

Ve stejný den těžaři bitcoinu vyprodukovali kolem 1 059 BTC v hodnotě přibližně 51 milionů dolarů, což je pouze 10 % z množství BTC, které spotové ETF akumulovali.

Podobný trend byl pozorován i 9. února, kdy do ETF přiteklo celkem přibližně 12 700 BTC, ekvivalent 541,5 milionu dolarů. Ve srovnání s 980 BTC v hodnotě kolem 45 milionů dolarů přidanými prostřednictvím těžby.

BlackRock vedl s přílivem 250,7 milionu dolarů, zatímco Fidelity opět skončila druhá s 188,4 miliony dolarů. Ark 21Shares zaznamenal velké přílivy 136,5 milionu dolarů, zatímco odlivy Grayscale klesly na nejnižší úroveň týdne 51,8 milionu dolarů, takže výsledkem byl rekordní celkový příliv.

Zajímavost :  V Praze byla otevřena první oficiální směnárna kryptoměn B2Cash

12. února komentoval bitcoinový průkopník Anthony Pompliano, že “Wall Street miluje Bitcoin” v rozhovoru na CNBC’s Squawk Box.

Na trhu je 12,5násobně vyšší poptávka po bitcoinu než se stihne za den vytěžit.

Řekl, že kolem 80 % celkové nabídky se za posledních šest měsíců nepohnulo a dodal, že pouze kolem 200 miliard dolarů v BTC je obchodovatelných. Takže tyto ETF nasály 5 % celé obchodovatelné nabídky bitcoinu za 30 dní.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Vdovci sa do manželstiev znova nehrnú. Aké ďalšie štatistiky poznáme počas týždňa manželstva?

Doporučujeme ke čtení také :