Poslední nákup v H&M. Módní řetězec v Rusku vyprodává zboží, stály se na něj fronty

Švédský módní řetězec H&M v Moskvě během úterý znovu otevřel své obchody. Ovšem jen dočasně, vyprodává totiž zbývající zásoby. Informoval o tom server The Moscow Times. Společnost ruský trh trvale opouští, firma to v prohlášení potvrdila před dvěma týdny. Zájem o zboží byl značný, před některými prodejnami stáli ruští zákazníci dlouhé fronty.

Podle serveru The Moscow Times se fronty tvořily před prodejnami v moskevských obchodních centrech Metropolis a Aviapark. Během dalších týdnů se mají naposledy otevřít také zbývající prodejny H&M celkem v 65 ruských městech.

Zajímavost :  Vyšší daně pro bohaté a levnější léky seniorům. Senát USA schválil Bidenův balík

Společnost H&M pozastavila své podnikání v Rusku už na začátku března, krátce po invazi ruských vojsk na Ukrajinu. Pro H&M bylo Rusko šestým největším trhem. Počet prodejen tam firma zvyšovala, zatímco na mnoha jiných trzích prodejny redukuje.

„Po pečlivém zvážení považujeme vzhledem k současné situaci za nemožné pokračovat v našem podnikání v Rusku,“ uvedla generální ředitelka Helena Helmerssonová v polovině července. „Jsme hluboce zarmouceni dopadem, který to bude mít na naše kolegy,“ dodala. Žádné další podrobnosti neuvedla.

Zajímavost :  Česko má inflaci jako některé africké státy. Mapa a srovnání ve světě

Mluvčí společnosti sdělil, že rozhodnutí se v Rusku dotkne přibližně 6000 pracovníků a také 170 kamenných obchodů a jejich webových prodejních kanálů.

Očekává se, že likvidace bude stát přibližně dvě miliardy švédských korun (4,6 miliardy korun). Částku firma zahrne do výsledků za třetí čtvrtletí jako jednorázové náklady.

Celý článek zde