PPF koupila menšinový podíl v rakouské IT společnosti S&T

PPF drží menšinový podíl prostřednictvím společnosti Naneva, potvrdila ředitelka vztahů s investory v S&T Nicole Nagy. Skupina PPF podle HN využila k nákupu podílu poklesu cen akcií S&T, způsobeného tlakem investigativní skupiny zaměřené na finance Viceroy Research. Ta minulý týden obvinila S&T, že řádně neinformovala investory o menšinových podílech v řadě firem. Zveřejnění způsobilo prudký pokles hodnoty akcií S&T.

Zajímavost :  Zemanovi hrozí kompetenční žaloba. Sám ji v minulosti podal na prezidenta Havla kvůli ČNB

Společnost S&T poskytuje služby v informačních technologiích a nabízí řešení takzvaného internetu věcí (IoT). Na svých stránkách uvádí, že má přes 6000 zaměstnanců a pobočky ve 33 zemích po celém světě, včetně Česka. Největším akcionářem firmy je tchajwanský výrobce elektroniky Foxconn, která v rakouské firmě kontroluje 26,6 procenta akcií.

Skupina PPF podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Skupina vlastní aktiva 40,3 miliardy eur (přes bilion korun) a zaměstnává celosvětově 82 tisíc lidí.

Zajímavost :  Osobní auta se loni prodávala více než rok předtím. Nejvíce Škoda Auto

Investice roku 2021: Komodity, akcie, kryptoměny i dluhopisy


Celý článek zde