Pražská burza posílila, přispěly akcie Avastu

Pražská burza posílila. Index PX posílil o 0,12 procenta na 1422,64 bodu. Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie českého výrobce antivirových programů Avast a tabačky Phillip Morris. Nejvýraznější pokles postihl akcie SHS PHOTON ENERGY a společnosti Komerční banka. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Z dvanácti hlavních titulů pražské burzy dnes osm zakončilo obchodování v plusu, další jedna emise stagnovala. Nejvýraznějšího růstu dosáhly cenné papíry českého vývojářského domu Avast, které si polepšily o 1,06 procenta na 181,90 korun, po čtyřech dnech poprvé posílily.

Dále pak rostly cenné papíry tabačky Phillip Morris o 1 procenta na 16 100 korun, poprvé po čtyřech dnech posílily. Už šest dní překonávají své čtyřměsíční maximum, když přes den jejich hodnota vystoupala až na 16 100.

Zajímavost :  Omikron hází dodavatelskému řetězci další klacky pod nohy. Tvrdá opatření v Číně by ohrozila ekonomiky okolních států

Oproti tomu nejvýraznější pokles postihl akcie SHS PHOTON ENERGY. Jejich závěrečná cena 38,60 korun byla o 0,52 procenta nižší než při ranním otevření burzy, klesají už čtyři dny. Nedařilo se ani akciím společnosti Komerční banka, které propadly o 0,27 procenta, po pěti dnech poprvé propadly.

Investice roku 2021: Komodity, akcie, kryptoměny i dluhopisy

Investice roku 2021: Komodity, akcie, kryptoměny i dluhopisy

Celý článek zde