Pražská burza stagnovala, Koruna opět posílila k euru

Praha – Pražská burza na začátku týdne stagnovala, PX klesl o nepatrných 0,04 procenta na 1372,73 bodu. Česká měna dnes opět posílila k euru a oslabila vůči dolaru

Pražská burza stagnovala, Erste ztratila přes dvě procenta, naopak KB rostla

Z předních titulů dnes registrovala největší pokles Erste Bank, jejíž cenné papíry zlevnily o více než dvě procenta. Mírné ztráty si připsaly energetický ČEZ či pojišťovna VIG. Naopak Komerční banka přes dvě procenta zdražila. Z menších emisí se dařilo firmě Photon Energy, která se zabývá stavbou solárních elektráren, připsala si osm procent. Vyplývá to z údajů na webu burzy.

„Pražská burza v úvodu nového týdne hledala směr dalšího vývoje, když index PX střídavě kmital mezi kladným a záporným teritoriem, aby nakonec zakončil s nepatrnou ztrátou,“ podotkl Josef Dudek z Fio banky.

Erste Bank odepsala 2,12 procenta na 810,80 koruny. Naopak další dvě bankovní emise posilovaly, Komerční banka získala 2,34 procenta na 873 korun a Moneta Money Bank 0,22 procenta na 90 korun. Pojišťovna VIG ztratila 0,35 procenta na 574 korun. Z předních emisí oslabil o 0,26 procenta na 942,50 koruny i ČEZ.

Zajímavost :  SME Minúta: Rusi nedokážu podľa Kyjeva viesť vojnu na troch frontoch

Mírně, o 0,32 procenta na 620 korun, si polepšila Česká zbrojovka, cenné papíry Photon Energy získaly 8,04 procenta na 49,70 koruny.

Česká měna dnes opět posílila k euru a oslabila k dolaru. K euru zpevnila o pět haléřů na 24,33 Kč/EUR a k dolaru si pohoršila o tři haléře na 22,12 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Koruna opět posílila k euru a mírně oslabila k dolaru

Česká měna dnes opět posílila k euru a oslabila vůči dolaru. Koruna k 17:00 oproti předchozímu závěru k euru zpevnila o pět haléřů na 24,33 Kč/EUR a k dolaru si pohoršila o tři haléře na 22,12 Kč/USD.

„Směr jí (koruně) pomáhá udržovat výhled domácích úrokových sazeb, pro které se otevřel prostor k růstu ještě o něco výš. Nové informace na toto téma jsme však dnes nedostali,“ sdělil analytik Tomáš Vlk ze společnosti Patria Finance. Bankovní rada České národní banky 31. března zvýšila úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Šlo o páté nadstandardní zvýšení základní sazby v řadě o více než 0,25 procentního bodu.

Zajímavost :  Herec Koleník: Svoju typovú škatuľku som už bral ako iróniu

Koruna vůči euru postupně posiluje od 7. března, kdy zastavila prudký růst odstartovaný po zahájení ruské invaze na Ukrajinu 24. února. Koruna od začátku útoku do 7. března oslabila o více než korunu na skoro 26 korun za euro. Růst kurzu přerušilo oznámení České národní banky ze 4. března o zahájení intervencí na devizovém trhu proti oslabování koruny. Na úroveň, jakou měla k euru před ruskou invazí, se koruna dostala už koncem března.

Zajímavost :  V USA stoupl počet lidí, kteří minulý týden požádali o podporu v nezaměstnanosti,...

Kurz české měny:

Předchozí závěr

Dnes kolem 17:00

Kč/EUR

24,38

24,33

Kč/USD

22,09

22,12

Zdroj: Patria Online

Reklama

Celý článek zde |