Pražské letiště nově nabízí přímé charterové lety do Abú Zabí

Praha – Z Letiště Václava Havla Praha dnes v 10:20 odstartoval první let nové charterové linky z Prahy do Abú Zabí. Linku bude pro skupinu Der Touristik, na českém trhu zastřešující cestovní kanceláře Fischer a Exim Tours, obsluhovat dopravce Smartwings letounem Boeing 737 MAX pro 189 pasažérů. Do hlavního města Spojených arabských emirátů (SAE) bude dopravce až do začátku května létat jednou týdně, každý čtvrtek v 10:20. Novináře o tom dnes informovali zástupci Letiště Praha a skupiny Der Touristik.

Emiráty jsou podle ředitele leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslava Filipa u českých cestujících velmi oblíbené. “V uplynulém roce využilo leteckého spojení mezi SAE a Prahou více jak 100 tisíc cestujících. Nové spojení do Abú Zabí tak rozšíří nabídku o další zajímavou destinaci z Letiště Václava Havla Praha,” řekl.

Zajímavost :  Počet kontrol dodavatelů energií v krizi strmě vzrostl, padly milionové pokuty

Zahájení charterových letů z Prahy do Abú Zabí, které bude pro skupinu Der Touristik zajišťovat společnost Smartwings, 1. února 2024, Letiště Václava Havla, Praha.

SAE jsou podle mluvčího Der Touristik Jana Bezděka dlouhodobě nejoblíbenější exotickou turistickou destinací. Aktuálně se z Prahy dá přímým letem dostat ještě do destinací Rás al-Chajma a Dubaj, nová linka do Abú Zabí je třetí. “Na tom dnešním letu bylo 183 pasažérů. Věříme, že takhle naplněné budou i ty další lety,” řekl.

Abú Zabí je podle Bezděka ideální destinací pro Čechy, kteří kromě pobytu na pláži hledají zážitky i mimo hotelový resort. “Zábavní parky, světově proslulé sbírky umění, moderní architektura nebo vynikající gastronomie to vše najdou na jednom místě právě v Abú Zabí,” řekl. Rás al-Chajma je podle něj spíše plážová destinace, Dubaj světová metropole. “Abú Zabí nabízí kombinaci obojího,” dodal.

Zajímavost :  Od ledna platí nižší DPH na potraviny. Řetězce slibovaly, že...

Hlavní a největší město SAE Abú Zabí je podle Der Touristik jedno z nejbezpečnějších měst světa. Cestující tam mohou navštívit například Velkou mešitu šejka Zayeda s celkovou rozlohou 12 hektarů a 82 kopulemi nebo devět kilometrů dlouhou pláž Saadiyat Beach s bílým pískem. Navštěvovaná je také galerie Louvre Abu Dhabi. Abú Zabí je známé i svými zábavními parky, například Ferrari World, Yas Water World nebo Warner Bros Park.

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Společnost Apple se v loňském roce stala největším producentem chytrých telefonů,...

Doporučujeme ke čtení také :