Před 35 lety se Dukovany rozjely naplno. Prošli jsme nejstřeženější místa elektrárny

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž podal dovolání v neprospěch bývalého ředitele věznice v Praze-Ruzyni Ivana Horáka. Pražské soudy jej zprostily obžaloby z několika trestných činu, stejně jako druhého aktéra kauzy. Státní zastupitelství netrvá v dovolání na obžalobě v původním rozsahu, přesto se ale domnívá, že Horák ani druhý muž neměli od soudu odejít zcela bez trestu. O dovolání, které je dostupné na webu veřejné žaloby, bude rozhodovat Nejvyšší soud. Zatím podnět spolu se spisem leží u Obvodního soudu pro Prahu 6.

Zajímavost :  Nancy Pelosiová je v Malajsii. Poté se možná odebere i na Tchaj-wan

Obvodní soud Horáka loni v prosinci zprostil obžaloby. Rozhodnutí letos v březnu potvrdil Městský soud v Praze. Podle obžaloby se Horák dopustil korupce, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a zneužití pravomoci úřední osoby. Druhého muže státní zastupitelství vinilo z podplácení a návodu ke zneužití pravomoci.

Vše se točilo kolem neoprávněné lustrace jistého trestance v systému Vězeňské služby, kterou Horák zadal podřízené, a údajné nabídky úplatku za jeho přesun do jiné věznice. K přesunu nedošlo, vězeň neměl zájem. Obvodní soud v rozhodnutí naznačil, že kauza mohla být částečně výsledkem policejní provokace. Podle Stříže ale zjištěné okolnosti jakoukoli formu provokace „zcela vylučují“.

Zajímavost :  Kotlebu za šeky odsúdili, stíhania spolustraníkov NAKA zatiaľ stopla

Celý článek zde