Přední analytik CryptoQuant vidí v letošním roce Bitcoin na 112 000 dolarech

Jedna z analýz, kterou provedl Ki Young Ju z CryptoQuant, předpovídá, že Bitcoin by mohl v tomto roce dosáhnout ceny 112 000 dolarů. Jeho tvrzení je podpořeno přílivem institucionálního kapitálu a zavedením prvních amerických spotových Bitcoin ETF.

Přední kryptoanalytik předpovídá nová ATH pro Bitcoin

Ki Young Ju, generální ředitel analytické platformy CryptoQuant, předpovídá, že cena bitcoinu by mohla v letošním roce dosáhnout úrovně 112 000 dolarů. Odvážnou predikci předního analytika podporuje zvýšený zájem institucionálních investorů. Zavedení prvních amerických spotových Bitcoin ETF tak otevřelo cestu pro příliv institucionálního kapitálu.

Analýza CryptoQuant zvažuje dopad těchto investic na realizovanou kapitalizaci bitcoinu, což je cena, za kterou se naposledy pohybovalo množství bitcoinu. Podle dat společnosti CryptoQuant by kombinované přílivy do ETF mohly letos k existující realizované kapitalizaci 451 miliard dolarů přidat dalších 114 miliard dolarů.

Zajímavost :  Kryptoměny, které by mohly zaznamenat prudký nárůst po halvingu Bitcoinu v roce 2024

Ki Young Ju uvádí, že i přes odlivy z Grayscale Bitcoin Trust by se realizovaná kapitalizace mohla zvýšit o 76 miliard dolarů, což by ji posunulo z 451 miliard dolarů na 527-565 miliard dolarů. Ki Young Ju dále uvádí, že v nejhorším případě by v letošním roce skončila cena největší kryptoměny světa na 55 000 dolarech.

Další experti očekávají, že cena bitcoinu by mohla dosáhnout nových historických maxim ještě před halvingem v dubnu 2024, s možným cílem ceny až 250 000 dolarů po halvingu. Například analýza od CryptoCon poukazuje na cenový model založený na halvingových cyklech, který se zaměřuje na cílovou zónu okolo 130 000 dolarů za Bitcoin. Přestože se očekává, že dosažení šestimístné ceny bitcoinu může trvat až dva roky, je tato predikce založena na historickém chování kryptoměny po předchozích halvingových událostech​​.

Zajímavost :  Solana raketově roste – Kdy překoná úroveň 120 dolarů?

Halving, který se koná přibližně každé čtyři roky, je považován za jednu z nejvýznamnějších událostí pro Bitcoin. Snižuje totiž množství nově vytěžených mincí na polovinu, což snižuje jeho nabídku. Aktuálně se jedná o nejvíce sledovanou událost v bitcoinové komunitě.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 48 127 USD dle KMC.

Závěr

Co si o této předpovědi myslíte vy? Dosáhne podle vás cena bitcoinu nového maxima? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Svůj názor s námi nezapomeňte sdílet ani na našem oficiálním Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Celé vlákno si můžete prohlédnout pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zajímavost :  Začína suchý február. Cieľom kampane je ozdraviť Slovákov

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO