Prezident Miloš Zeman opustil Ústřední vojenskou nemocnici

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v 10 hodin opustil Ústřední vojenskou nemocnici v Praze. Strávil v ní 46 nocí. Nyní by měl zamířit na zámek do Lán. ÚVN i nadále doporučuje Zemanovi jako nejvhodnější péči pobyt v nemocnici. Vzhledem ke zlepšení prezidentova stavu ale jeho rozhodnutí respektuje. Starat se o něj bude Senior Home Group. ÚVN jí předala zdravotní dokumentaci.

Nemocnice v tiskové zprávě uvedla, že Zemana i jeho okolí opakovaně informovala o zdravotním stavu, predikci vývoje i možných rizicích a komplikacích. „ÚVN nadále doporučuje jako nejvhodnější péči poskytovanou ve specializovaném zdravotnickém zařízení pod vedením odborného lékařského týmu,“ uvedla mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Zajímavost :  Co vám (ne)uteklo: Autolandu hrozí vlna krachů, zlato se probouzí, hypotéky čeká úrokový šok...

Zeman se podle ní rozhodl využít služeb zdravotní péče v domácím prostředí. Plnou zodpovědnost za to převzala společnost Senior Home Group ze skupiny Penta Hospitals CZ. ÚVN jí podle Zinke předala veškerou potřebnou zdravotní dokumentaci a ošetřovatelský plán. „ÚVN je připravena v případě potřeby poskytovat prezidentovi republiky Miloši Zemanovi zázemí specializovaného zdravotnického zařízení a nadále bude zajišťovat pravidelné ambulantní lékařské kontroly,“ dodala ZInke.

Tisková zpráva, kterou zveřejnila Ústřední vojenská nemocnice k propuštění prezidenta Miloše Zemana do domácí péče:

Prezident republiky předán do péče v domácím prostředí

Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 byl propuštěn prezident republiky Miloš Zeman z Ústřední vojenské nemocnice – Vojenské fakultní nemocnice v Praze, odkud byl převezen do Lán.

Pan prezident i jeho rodina a nejbližší spolupracovníci byli opakovaně informováni o jeho zdravotním stavu, o predikci vývoje a o možných rizicích a komplikacích. ÚVN nadále doporučuje jako nejvhodnější péči poskytovanou ve specializovaném zdravotnickém zařízení pod vedením odborného lékařského týmu, nicméně vzhledem k významnému zlepšení zdravotního stavu pana prezidenta plně respektuje jeho rozhodnutí upřednostnit naplňování svých ústavních povinností mimo zdravotnické zařízení a ukončit hospitalizaci v ÚVN.

Pacient se rozhodl využít služeb zdravotní péče v domácím prostředí. Plnou zodpovědnost za poskytování domácí zdravotní péče převzala společnost SENIOR HOME GROUP s.r.o., člen skupiny Penta Hospitals CZ, které ÚVN předala veškerou potřebnou zdravotní dokumentaci a ošetřovatelský plán.

ÚVN je připravena v případě potřeby poskytovat prezidentovi republiky Miloši Zemanovi zázemí specializovaného zdravotnického zařízení a nadále bude zajišťovat pravidelné ambulantní lékařské kontroly.

Jitka Zinke, tisková mluvčí ÚVN

Miloš Zeman a jeho nejdůležitější okamžiky

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO