Prodej a servis motorových vozidel a informační technologie. Antimonopolní úřad povolil dvě fúze

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil ve zjednodušených řízeních další dvě spojení soutěžitelů. V prvním případě se fúze týká společností zabývajících se prodejem motorových vozidel. Druhá fúze spojuje firmy podnikající v oblasti IT. Obě rozhodnutí úřadu již nabyla právní moci.

Společnost VIGO Investments získala možnost výlučně kontrolovat společnost K.E.I. GROUP. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblastech prodeje nových a ojetých osobních a lehkých užitkových motorových vozidel, servisních služeb pro osobní a lehká užitková motorová vozidla, prodeje náhradních dílů pro osobní a lehká užitková motorová vozidla a zprostředkování pojištění. 

Zajímavost :  České dráhy v příštím roce zvýší svým provozním zaměstnancům tarifní mzdy...

Společnosti CSW Holding a LIGELTA HOLDINGS LTD získávají možnost nepřímo společně kontrolovat společnost PRYTANIS. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti informačních technologií.

Úřad na základě šetření zjistil, že obě spojení soutěžitelů nebudou mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto vydal v obou případech rozhodnutí o povolení spojení soutěžitelů, která již nabyla právní moci.

Zajímavost :  Jack Dorsey končí v čele Twitteru s okamžitou platností, novým výkonným ředitelem...

(ede)

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO