Průzkum: V roce 2023 použilo 12 % obyvatel Salvadoru k nákupu Bitcoin

Podle ročního průzkumu Univerzity José Simeón Cañas ve Střední Americe v Salvadoru použilo v roce 2023 12% místní populace Bitcoin (BTC) alespoň jednou k zaplacení zboží či služeb.

Průzkum: Používání bitcoinu v Salvadoru

Podle nedávného průzkumu provedeného univerzitou José Simeón Cañas ve Střední Americe v Salvadoru použilo v roce 2023 Bitcoin k nákupu zboží a služeb 12% salvadorské populace. Průzkum byl proveden v prosinci 2023 a zahrnoval 1 280 respondentů, kteří byli osloveni ve svých domovech.

Ve srovnání s předchozím rokem došlo k poklesu využívání bitcoinu, neboť v roce 2022 bylo hlášeno, že 24,4% populace provedlo nákup pomocí největší kryptoměny světa. Téměř polovina respondentů (49,7 %) provedla transakci v bitcoinu jednou až třikrát, zatímco 20 % jej použilo desetkrát nebo více.

Zajímavost :  POČASIE: Jasno až polojasno. Denná teplota až do 9 stupňov

Hlavní výdaje v bitcoinu byly za potraviny (22,9 %) a nákupy v supermarketech (20,9 %), následované veterinárními klinikami (15 %)​​. Průzkum také odhalil změny v rámci vlivu bitcoinu jako zákonného platidla. V roce 2023 cítilo 6,8 % respondentů, že se jejich rodinný život zlepšil díky tomu, že je Bitcoin zákonným platidlem, což je nárůst o 3,8 % oproti roku 2022.

Nicméně více než třetina (34,3 %) věří, že celková ekonomická situace v zemi se v roce 2023 zlepšila, především díky poklesu kriminality (24,3 %), s pouhými 0,5 % spojujícími Bitcoin s ekonomickým zlepšením​​.

Výsledky průzkumu také ukázaly, že využívání přední kryptoměny k platbě za zboží a služby je v Salvadoru stále nízké ve srovnání s tradičními platebními metodami. Pouze 6,8 % respondentů věří, že používání BTC zlepšuje jejich rodinné ekonomiky. Pro 77 % lidí mít bitcoin jako zákonné platidlo nezměnilo jejich rodinnou ekonomiku, která zůstala stejná​​.

Zajímavost :  Namiesto dovolenky, hľadaný Interpolom. Cesta do teplých krajín sa pre dvojicu z Beluše zmenila na scénu ako z akčného filmu

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 596 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Kompletní zprávu univerzity José Simeón Cañas si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  MPO zahajuje druhou část veřejné konzultace k národnímu klimaticko-energetickému plánu

Doporučujeme ke čtení také :