Ředitel České pošty Knap bude odvolán. STAN řeší i budoucnost Polčáka

Ministr vnitra a šéf Starostů a nezávislých Vít Rakušan se dostal do krizové situace. Do pražské kauzy kolem zakázek dopravního podniku, kvůli které skončil ve vazbě náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN), je více či méně namočeno více vlivných lidí. Kvůli kontaktům s dalším obviněným, podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, už oznámil rezignaci ministr školství Petr Gazdík. Rakušan kvůli kauze také odvolá šéfa České pošty Romana Knapa, řešit se má budoucnost europoslance Stanislava Polčáka. 

Rakušan podle svých slov uvažoval o odvolání Knapa již dříve s tím, že by odešel na podzim. Jeho rozhodování urychlila informace o setkání Knapa s Redlem, oznámil v České televizi. Schůzka se měla uskutečnit za předchozího ministra vnitra Jana Hamáčka.

Zajímavost :  ONLINE: Petr Fiala přednesl projev k národu. Podívejte se na záznam

„Já jsem dlouhodobě zamýšlel přijít se změnami v managementu České pošty. Příští týden budu mít schůzku s Romanem Knapem a měli bychom hledat termín a způsob jeho odchodu,“uvedl Rakušan s tím, že Knapa chtěl původně odvolat až poté, co pošta získá novou poštovní licenci nebo dokončí některé strategické kroky. Na funkci chce vypsat výběrové řízení.

S Redlem se setkával také Polčák, jeho setrvání v hnutí má rozhodnout podle Rakušana pražská buňka, do které europoslanec patří. Situaci bude řešit lídr pražské kandidátky STAN a náměstek primátora Petr Hlaváček. Rakušan se s Hlaváčkem shodl, že se hnutí musí odstřihnout od všech lidí spojených s obviněným podnikatelem.

Zajímavost :  ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

„Nesmíme několika lidem, kteří přímo kradli, nebo byli naivní a nedocenili své kontakty, dovolit zkazit budoucnost a pověst hnutí,“ uvedl Rakušan. Starostové podle něj nyní „běží o svou budoucnost“. Gazdík podle Rakušana ukázal, že umí vyvodit odpovědnost. Ministr vnitra doplnil, že by „uvítal vyvození politické odpovědnosti“ i v případě Polčáka.

Celý článek zde