Respirátor na strojírenském veletrhu nosí uvnitř sotva polovina lidí

Brno – Respirátor nosí na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně sotva polovina lidí, a to jak návštěvníků, tak vystavovatelů. Veletrhy sice apelují na dodržování hygienických pravidel, ale lidé je příliš nerespektují ani v době, kdy počty nakažených covidem-19 a počty hospitalizovaných strmě rostou a nemocnice už opět odkládají neakutní péči. Zatímco při slavnostním zahájení si řečníci vzali respirátory alespoň na pódium, i když řada z nich předtím stála ve skupince bez nich, například při zahájení semináře Český výzkum míří do světa neměl respirátor ani jeden z řečníků. Na akci se dnes přišly stovky návštěvníků.

Fotogalerie

Ani na konferenci Robot 101 řečníci neměli respirátor ani ve chvíli, kdy zrovna nemluvili. V obecenstvu odhadem zhruba polovina lidí také respirátor neměla. Organizátoři na všechny povinnosti účastníků upozorňují při nákupu vstupenky, při příchodu i během akce veletržním rozhlasem. Říkají, že více toho udělat nemohou.

Zajímavost :  Japonská automobilka Nissan zvýšila svůj celoroční výhled provozního zisku o...

„Dodržování bezpečnostních opatření, které známe pod zkratkou O-N-T, tedy očkování, prodělaná nemoc nebo test, vyžadujeme od vystavovatelů i návštěvníků. Zároveň upozorňujeme, že podle nařízení vlády si musí návštěvníci i vystavovatelé chránit dýchací cesty. Vystavovatelé bezinfekčnost prokazují prohlášením, návštěvníky upozorňujeme při nákupu vstupenky na webu nebo u pokladen. U vstupu, na turniketech, potom probíhá kontrola a upozornění na dodržování pravidel,“ řekl ČTK mluvčí Jaroslav Bílek.

Vyjádření hygieniků k porušování hygienických pravidel ČTK shání. Dnes se po výstavišti a v pavilonech pohybují stovky návštěvníků, od úterý už by to mohly být tisíce vzhledem k tomu, že první den obvykle patří odborné veřejnosti.

Zajímavost :  Stát nakoupí do zásob 72.000 litrů AdBlue pro IZS

Lidé nedodržují nařízení i přesto, že je zřejmé, že novým typem koronaviru se mohou nakazit i očkovaní a mohou být přenašeči choroby. Česko v současnosti znovu patří k nejzasaženějším zemím na světě. S výjimkou víkendových dnů už minulý týden přibývalo přes 9000 nově nakažených denně a lůžka v nemocnicích se zaplňovala několika sty nových nakažených denně. Aktuální týdenní incidence je 499 nakažených na 100.000 obyvatel.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO