Robert Kiyosaki vysvětluje, proč vlastní Bitcoin

Robert Kiyosaki, autor bestselleru “Bohatý táta, chudý táta“, v nedávném příspěvku vysvětlil svůj pozitivní postoj k bitcoinu. Předkládá i několik důvodů, proč preferuje Bitcoin před tradičními investičními nástroji.

Robert Kiyosaki a Bitcoin

Robert Kiyosaki, autor populární knihy “Bohatý táta, chudý táta“, vysvětluje, proč investuje do bitcoinu, a zdůrazňuje několik klíčových důvodů pro své rozhodnutí. Svým více než 2,5 milionu sledujícím na sociální síti X (dříve Twitter) vysvětlil hlavní důvod, proč vlastní Bitcoin.

Kiyosaki považuje největší kryptoměnu světa za ochranu proti krádeži vlastního bohatství prostřednictvím peněz, odkazujíc na praktiky jako je inflace, zdanění a manipulace s cenami akcií, které provádějí instituce jako Federální rezervní systém (Fed), ministerstvo financí a bankéři z Wall Street.

Jedním z hlavních důvodů, proč si Kiyosaki vybral Bitcoin, je jeho názor na inflaci. Kiyosaki dlouhodobě upozorňuje na systémovou inflaci, kterou považuje za daň, o které jste nehlasovali. V jeho pohledu to znamená pokles kupní síly peněz, a proto doporučuje skladování bitcoinu, stříbra a zlata jako ochranu proti krizi a dalším vlivům.

Zajímavost :  Držitelé Shiba Inu investují do tohoto nového Web3 projektu vytvořeného pro obchodníky, aby našli tokeny s 1000% návratnosti investic

Dalším důvodem je zdanění. V jeho slavné knize “Bohatý táta, chudý táta” například vysvětluje nespravedlivou výhodu zdanění korporací oproti jednotlivcům. Kiyosaki také poukazuje na zdanění v oblasti nemovitostí, zdůrazňující, že “marxisté”, kteří údajně převzali vládu v USA ve volbách v roce 2020, zvýší daně z nemovitostí a zavedou kontrolu nájemného, zatímco rostoucí úrokové sazby snižují hodnotu nemovitostí.

Zajímavost :  Českí právnici o našej novele Trestného zákona. Aký majú názor na zmeny, ktoré pretlačila koalícia?

Kiyosaki vyjadřuje také obavy z manipulace s cenami akcií. Od roku 2020 tvrdí, že existuje významná manipulace na akciovém trhu, a nazývá to největší falešností, kdy akciový trh může vzrůst o 1 500 bodů za pět sekund a pak klesnout o 1 000 bodů za pět sekund. Nedávno se například zaměřil na index S&P 500, jehož pád podle něj způsobí značné škody a vymaže miliony v důchodových fondech.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 128 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš důvod k tomu vlastnit největší kryptoměnu světa? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se nezapomeňte také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Celé vlákno si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zajímavost :  Požiadať o voličský preukaz je jednoduchšie, než si myslíte. Navyše vám vie pomôcť šikovná aplikácia

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO