Rohlík.cz vsadil na elektrododávky z Číny. Buduje největší flotilu v Česku

Elektromobilita zatím na českém trhu láká hlavně firmy, které jsou primárními provozovateli elektrických aut u nás. I tak jsou taková vozidla zatím spíše stranou zájmu, protože na českém trhu jsou elektromobily minimálně zvýhodněny, alespoň prozatím. I tak se však nyní rýsuje jedna obří firemní flotila elektroaut. Buduje ji online supermarket Rohlik.cz.

Zajímavost :  Meziroční inflace v ČR 5,8 %, USA hlásí 6,2 % – předzvěst období vysokých úrokových sazeb?

Ten oznámil, že do roku 2025 bude rozvážet objednávky zákazníků výhradně prostřednictvím elektromobilů. Z tohoto důvodu už do konce roku bude ve své flotile pro rozvoz nákupů používat 42 elektrovozů, do konce roku 2022 jich hodlá nakoupit celkem 400. Jde tak o největší záměr svého druhu v českém prostředí.

„Jsem přesvědčený, že příští rok budeme mít největší flotilu elektrických aut v Česku a asi i v celé střední Evropě,“ říká k plánům šéf Rohlik.cz Olin Novák, který převzal vedení tuzemské pobočky firmy teprve minulý měsíc.

Elektromobilita: Jaké jsou plány EU a světa?

Rohlik.cz přitom zvolil v českém prostředí opravdu netradiční řešení. Do flotily totiž míří původem čínská dodávka Maxus eDeliver 3 z dílny koncernu SAIC. Ve verzi SWB jde o 4.555 mm dlouhý vůz, schopný pojmout náklad až o objemu 4,8 m3. Pohání ho elektromotor o výkonu 90 kW, který se spoléhá na baterie s kapacitou 35 kWh nebo 52,5 kWh podle verze. Ty postačí k dojezdu až 243 km podle metodiky WLTP. V městském prostředí pak podle metodiky WLTP City mají ujet až 344 km.

Podrobnosti píše ve svém článku web Auto.cz.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO