Ruská armáda přesouvá své záložní síly k Ukrajině kvůli budoucí ofenzivě, tvrdí Britové

Podle britské vojenské zpravodajské služby velká část nové ruské pěchoty používá ke svým přesunům obojživelné obrněné transportéry MT-LB, které až dosud stály převážně ve skladech. Donedávna hrály tyto transportéry na obou stranách převážně podpůrnou roli. Rusko je dlouhou dobu považovalo za nevhodné pro jakýkoli transport pěchoty na frontové linii.

Zajímavost :  Tohle jsou Kanceláře roku. Chtělo by se vám domů?

Transportér byl vyvinut v 60. letech minulého století a měl nahradit zastaralé obrněné pásové dělostřelecké tahače. Výzbroj tvoří kulomet.

Ukrajinské síly se dnes nadále snažily zablokovat postup ruských jednotek v oblasti Donbasu na východě země, uvedl gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj. Na frontové linii na východě hlásí ukrajinští představitelé intenzivní ostřelování měst a vesnic. Rusové tam útočí z několika směrů.

Zajímavost :  E.ON od září zdraží. Plyn o polovinu, elektřinu o 15 procent

Kontroverzní ukrajinští hrdinové. Co je pluk Azov?

Video se připravuje …

„Rusové střílejí podél celé frontové linie,“ napsal Hajdaj na sociální síti telegram. „Nepřítel se snaží postoupit z Luhanského regionu do vesnic Doněckého regionu,“ dodal.

Rusové se již dříve nechali slyšet, že chtějí získat kontrolu nad celým Donbasem. Poté, co se jim minulou neděli podařilo dobýt město Lysyčansk a upevnit kontrolu nad Luhanskem, dali jasně najevo, že mají v plánu obsadit i části sousedního regionu.

Na průmyslový Donbas, který tvoří Luhanská a Doněcká oblast, Rusko soustředí svou ofenzivu od chvíle, co se na jaře stáhlo ze severu Ukrajiny a z hlavního města Kyjeva. Proruští separatisté drží části obou východních oblastí od roku 2014 a vyhlásili tam dvě samozvané republiky – Doněckou lidovou republiku (DNR) a Luhanskou lidovou republiku (LNR). Rusko jejich samostatnost uznalo krátce předtím, než letos v únoru vojensky napadlo Ukrajinu.

Celý článek zde