Rusové se nevzdali plánu ovládnout Kyjev, tvrdí ukrajinští představitelé

„Za další pravděpodobné jednání protivníka považujeme pokusy… o obsazení území střední Ukrajiny, ovládnutí Kyjeva, zinscenování opakovaných voleb do zákonodárných a výkonných orgánů a přivedení k moci proruských sil,“ sdělil Hromov na dnešním brífinku představitelů ukrajinských obraných sil. Podle Hromova se Rusko pokusí také o převzetí kontroly nad územím Oděské a Mykolajivské oblasti a částečně také Záporožské oblasti a vytvoření pozemního mostu s moldavským separatistickým regionem Podněstří.

Zajímavost :  Bezletová zóna nad Ukrajinou by bola blamážou NATO, vysvetľujú traja generáli

Rusko na konci března oznámilo, že výrazně omezí útoky v okolí Kyjeva a také Černihivu na severu země. Situace v obou oblastech se posléze značně uklidnila a tvrdé boje se naopak rozhořely na východě země. V polovině dubna ale šéf kyjevské městské vojenské správy Mykola Žyrnov uvedl, že pokus o dobytí Kyjeva je stále možným scénářem. Podobnou možnost nevyloučil ani starosta města Vitalij Kličko, podotkl portál Ukrajinska pravda.

Zajímavost :  Seznam příjemců investiční pobídky ve formě slevy na daních z příjmů

Zkáza po útoku Rusů v Kyjevě

Video se připravuje …

Děsivá zkáza po útoku Rusů v Kyjevě

Generální štáb ukrajinské armády kromě toho dnes ve své večerní zprávě o situaci na bojišti uvedl, že ukrajinské síly osvobodily ves Pytomnyk. Ve středu Kyjev informoval o několika dalších obcích ve stejné oblasti, nad nimiž ukrajinské síly převzaly opětovnou kontrolu. Invazní síly se dnes podle štábu snažily zpomalit tempo ukrajinské protiofenzivy v oblasti.

Jeden člověk dnes zemřel při ruském ostřelování obce Lozova v Charkovské oblasti, uvedl portál Ukrajinska pravda s odvoláním na oznámení tamního starosty. Ruské síly dnes provedly raketový úder v Poltavské oblasti jihovýchodně od Kyjeva, nejméně třikrát ostřelovaly také sousední Dněpropetrovskou oblast a provedly raketový útok v Oděské oblasti na jihu země, informoval dále portál s odkazem na místní představitele.

Celý článek zde