Samsung představil nové telefony Galaxy S24 s generativní umělou inteligencí

San Jose (USA) – Jihokorejská společnost Samsung Electronics představila novou řadu svých vlajkových chytrých telefonů Galaxy S24. Přístroje budou využívat technologii generativní umělé inteligence (AI) od internetové společnosti Google.

Fotogalerie

“Ohlašujeme novou éru, ve které se hlavní role ujímá AI,” uvedl podle agentury AP viceprezident americké divize Samsungu Drew Blackard, který má na starosti mobilní zařízení.

Nová řada zahrnuje tři verze telefonů Galaxy S24. Přístroje je možné předobjednávat na webových stránkách Samsungu. Cena základní verze začíná na 21.990 Kč, v nabídce jsou rovněž dražší varianty Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra.

Zajímavost :  Joe Biden pozastavil schvalování probíhajících a budoucích žádostí o vývoz zkapalněného zemního...

Telefony budou disponovat například technologií Circle To Search od společnosti Google. Technologie uživateli umožní označit část textu či fotografie, o které mu telefon následně vyhledá informace na internetu.

Společnost Google nyní soupeří s firmou Microsoft při zavádění generativní umělé inteligence do běžně používaných aplikací a přístrojů, například chytrých telefonů a osobních počítačů.

Výzkumná společnost Counterpoint Research minulý měsíc předpověděla, že tržní podíl chytrých telefonů s generativní umělou inteligencí se v letošním roce zdvojnásobí z loňských čtyř procent, uvedla agentura Reuters.

Zajímavost :  OpenAI má podle nové dohody hodnotu 80 miliard USD, trojnásobek oproti loňsku

Prezentaci při uvádění nových produktů na trh pořádají i další významné firmy v odvětví vyspělých technologií, včetně například americké firmy Apple.

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO