Schůze poslanců se zvrhla v osočování. Šéfové tajných služeb vůbec nevystoupili

Server Seznam Zprávy dnes uvedl, že Hamáček chtěl v Rusku vyměnit informace související s útokem na muniční sklady ve Vrběticích na Zlínsku za dodávky vakcíny proti COVID-19 Sputnik V a za uspořádání summitu amerického a ruského prezidenta v Praze. Hamáček zjštění serveru ostře odmítl, okolnosti cesty chtěl poslancům vysvětlit na schůzi. Debata se ale vymkla. 

„Vystoupení byla spíš politickou přehlídkou současné pravicové opozice, která z toho chtěla udělat téma, a bohužel argumenty, které používali, byly spíš k smíchu než k vážnému zamyšlení,“ řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. Kluby ODS a KDU-ČSL si podle něho vzaly přestávky a jednací den tím skončil.

Zajímavost :  Jak ochránit amatérské investory? Britský úřad navrhuje písemku a osvětu

„Mimořádný bod byl přerušen, protože schůze začala probíhat víceméně vzájemným osočováním a úplně se to vymklo z nějaké smysluplné diskuse,“ řekl Bartošek. Premiér Andrej Babiš (ANO) podle něho v podstatě vůbec nevystoupil, mluvil jen Hamáček. Na řadu řečníků se podle Bartoška nedostalo kvůli tomu, že debata přestala mít smysl.

Podle poslankyně Jany Černochové (ODS) nevystoupili ani ředitelé všech tří tajných služeb Jan Beroun, Marek Šimandl a Michal Koudelka, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a policejní prezident Jan Švejdar.

Zajímavost :  Omezení obchodu a služeb s účinností od 3. 5. 2021 do odvolání - Mimořádné opatření MZDR 14601/2021-7/MIN/KAN MZDRX01FSFFY

„Žádné osobní útoky nepadaly,“ řekl Hamáček Blesk Zprávám. Ve vystoupení, jak uvedl, podrobně popsal okolnosti případu Vrbětice. „Jsem přesvědčen, že jsem schopen ty věci vysvětlit,“ dodal. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka řekl Aktuálně.cz, že nezaznamenal žádné zásadní informace, které by pro něho znamenaly vysvětlení Hamáčkovy plánované cesty.

Premiér Babiš nechtěl jednání komentovat.

V souvislosti s ukončením jednacího dne Sněmovna nevolila čtveřici členů Rady České televize, jak měla v podvečer v plánu.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO