Schválení ETF na Ethereum znamená, že mnoho dalších tokenů také nejsou cennými papíry

To však neznamená, že by regulátor cenných papírů nemohl proti aktérům stále podnikat kroky, upozorňují analytici a právníci z oboru.

Schválení spotových fondů na Ethereum je podle odborníků z oboru implicitním uznání“ komise pro cenné papíry Spojených států amerických (SEC), že ETH není cenným papírem. Jeden z nich dokonce naznačuje, že by se tento postoj mohl rozšířit i na další tokeny.

Jedná se o svěřenské fondy založené na komoditách, takže SEC jejich schválením výslovně říká, že po Etheru jako cenném papíru nepůjde,” uvedl analytik Bloomberg ETF James Seyffart.

Právník Justin Browder se domnívá, že pokud ETF získají schválení S-1, poslední část potřebnou k tomu, aby se s nimi mohlo začít obchodovat. Poté debata skončí a ETH není cenný papír.

Zajímavost :  Prechádzka so psom, spomienka na otca či svätá omša. Ako prebiehal deň inaugurácie nového prezidenta?

Adam Cochran, partner společnosti Cinneamhain Ventures, však šel ještě dál. Tvrdí, že tento přístup by se mohl rozšířit i na tokeny jiných projektů.

ETH je komodita, a to i se svými současnými atributy. To znamená, že můžeme extrapolovat na více jiných projektů, jaké prvky jsou důležité pro bezpečnost. Dnes se spousta věcí pravděpodobně jasně stala komoditami, i když o tom zatím neví.

Adam Cochran

Seyffart a další se však domnívají, že SEC by mohla pokračovat ve stíhání subjektů zapojených do stakingu Etherea. „[Myslím, že se budou] snažit najít kompromis a říct, že samotné Ethereum nebudou nazývat cenným papírem, ale stakované ano. Nevěřím, že se tohoto názoru brzy vzdají,” dodal v příspěvku na X.

Zajímavost :  Rozhodnutí, na jejichž základě ministerstvo poskytlo dotaci subjektům

Finanční právník Scott Johnsson také poznamenal, že SEC ve svém příkazu ke schválení nepotvrdila, že Ethereum není cenným papírem, ale uvedla, že tuto otázku zcela pominula. Očekává se však, že se SEC nebo některý z jeho komisařů v blízké době oficiálně vyjádří.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO