Schválení Ethereum ETF v USA může vyvolat 60% růst ceny

Schválení spot Ethereum ETF ve Spojených státech amerických by mohlo v následujících týdnech až měsících způsobit až 60% růst ceny této druhé největší kryptoměny, uvedla společnost QCP Capital.

Ethereum ETF a brzký raketový růst?

Společnost QCP Capital předpovídá, že nedávné schválení Ethereum ETF v USA by mohlo vést k výraznému nárůstu ceny kryptoměny. Podobná situace nastala po schválení Bitcoin ETF v lednu letošního roku, kdy cena bitcoinu vzrostla z 42 000 na více než 73 000 dolarů. Předpověď naznačuje podobný růstový potenciál pro Ethereum.

Trh očekává velké cenové pohyby, což potvrzuje uvedení ETF společnosti VanEck a řadu dalších na seznam DTCC. Podle analytické společnosti CryptoQuant se ve středu zvýšila nákupní aktivita na kryptoměnových burzách. Držitelé nakoupili přes 100 000 ETH na spotových trzích, což je nejvyšší denní úroveň od září 2023.

Zajímavost :  23.5.2024 Přehled trhu: Bitcoin se snaží prorazit na vyšší ceny. Přichází korekce na drahých kovech?

Aktivita se zvýšila také na burze Chicago Mercantile Exchange (CME). Objem obchodování s Ethereum futures dosáhl rekordní hodnoty 2,85 miliardy USD v úterý. Obchodovalo se také rekordních 1 135 kontraktů na Ethereum opce, což představuje hodnotu 216 milionů amerických dolarů.

Společnost CryptoQuant uvádí, že obchodníci nyní více investují do ETH ve srovnání s Bitcoinem. To potvrzují největší denní nákupy ETH v roce 2024. Nicméně upozornila na možnou volatilitu cen ETH v nadcházejících dnech, když investoři poslali na burzy 62 000 ETH, což je nejvíce od března.

Zajímavost :  Diskutovať na internete majú len overení ľudia, navrhuje SNS. Docielia tým kultúrnejšiu a bezpečnejšiu debatu?

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 67 781 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 3 769 USD.

Závěr

Co si o schválení Ethereum ETF myslíte vy? Jak vnímáte tuto druhou největší kryptoměnu světa? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Zde jsou čtyři důvody, proč se cena bitcoinu stále drží na úrovni 70 000 dolarů

Doporučujeme ke čtení také :