Schyluje se ke konci kryptokriminality?

Každý, kdo věří v potenciál kryptoměn a technologie blockchain, si nejspíš nepřeje, aby byl právě tento sektor podporovaný kriminalitou a špatnou pověstí. V poslední době tak vzniká hon na kryptoměnové zločince, kteří vrhají na průmysl digitálních měn špatné světlo.

Zkažený kryptoměnový sektor

Kryptoměny jsou mezi mnohými považovány za peníze, kterými lze platit na darknetu za nelegální zboží jako drogy, dětskou pornografii nebo zbraně. Mnoho studií však již několikrát potvrdilo nízké procento těchto nákupů prostřednictvím kryptoměn.

Kromě nákupu nelegálního zboží za kryptoměny se na toto odvětví slétají také podvodníci, kteří se prostřednictvím podvodných ICO snaží vylákat z investorů kapitál. Kryptoměnový sektor se tak pro mnohé stává zkaženým. Ve zprávách se také často dozvídáme o útocích na kryptoburzy.

V minulém týdnu byl dokonce zatčen kontroverzní miliardář a kryptoměnový zastánce John McAfee kvůli podvodu ICO z roku 2017. Před pár týdny zpět jsme se mohli zas dočíst o sledování generálního ředitele společnosti BitMEX, Arthura Hayese.

Hon regulačních úřadů na podvodníky

Kryptoměny pro mnohé z nás plní funkci svobodného aktiva, které nepodléhá centrální bance ani vládě. Pro investory slouží jako udržitel hodnoty. Bitcoin a další kryptoměny slouží jako bezpečný platební prostředek.

Ti, kteří to s kryptoměnami myslí vážně, rozhodně nechtějí žádné negativní zprávy na adresu kryptoměn. Regulační orgány ve Velké Británii a Spojených státech amerických se rozhodly více bojovat proti kriminálním živlům.

Předseda Komise pro cenné papíry (CFTC), Heath Tarbert, prohlásil:

„Chceme-li, aby se Spojené státy americké staly globálním lídrem kryptoměnového prostoru, je bezpodmínečně nutné vykořenit nezákonnou činnost z tohoto sektoru. Nové a inovativní finanční produkty mohou vzkvétat, pokud zde bude existovat integrita trhu. Nemůžeme dopustit, aby špatní aktéři, kteří porušují zákon, získali výhodu nad burzami, které dělají správnou věc a dodržují pravidla.“

Závěr

V letošním roce vzniklo nejvíce podvodných projektů, které již stály důvěřivce miliony dolarů. S tímto trendem podvodů musíme bojovat, jelikož vrhá špatné světlo na veškerý kryptoměnový sektor.

Zajímavost :  11.10.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Máme za sebou několik dílčích úspěchů!

Zdroj Zde