Šéf SEC obviňuje kryptoburzy z obchodování proti klientům

Přestože trh s kryptoměnami roste stále rychleji a každý den přibývají nové kryptoměny a burzy, úřady v některých zemích zvyšují své úsilí o regulaci této nové třídy aktiv a jejích uživatelů.

Obchod proti zákazníkovi

Jedním z nich je zejména americká Komise pro cenné papíry (SEC), jejíž předseda Gary Gensler nedávno varoval veřejnost, že některé burzy digitálních aktiv mohou ve skutečnosti sázet proti vlastním zákazníkům, jak 10. května informovala agentura Bloomberg.

Gensler totiž agentuře Bloomberg News řekl, že všechny subjekty obchodující s kryptoměnami spadají do působnosti regulátora, a proto se u něj musí registrovat. Navíc tvrdil, že některé z těchto subjektů obcházejí pravidla, obchodují před svými zákazníky a:

“Ve skutečnosti často obchodují proti svým zákazníkům, protože proti nim provádějí market-marking.”

Předseda SEC rovněž kritizoval stablecoiny, včetně tetheru (USDT), USD coin (USDC) a binance USD (BUSD), kvůli tomu, že jsou přidruženy k burzám, což jim umožňuje “potenciálně se vyhnout AML a KYC” – kontrolám proti praní špinavých peněz a “poznej svého zákazníka”.

Zajímavost :  Mučení a znásilňování v Buči je selháním Západu. Civilizace válčí s barbarstvím

SEC a její historie v souvislosti s kryptoměnami

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), známá svým tvrdým postojem ke všemu, co se týká kryptoměn, je uprostřed několika soudních řízení proti některým významným jménům v kryptografickém a technologickém průmyslu – včetně společností Ripple a Nvidia.

Připomeňme, že SEC vede od prosince 2020 právní bitvu proti společnosti Ripple, kterou obviňuje z nezákonného prodeje neregistrovaných tokenů XRP v hodnotě více než 1,3 miliardy USD v období od roku 2013 do prosince 2020.

Zajímavost :  Ruský návrh zákazu kryptoměn se setkal s kritikou

Nedávno urovnala obvinění proti technologické společnosti NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA) kvůli nezveřejnění dopadu, který měla těžba kryptoměn na zisky z jejího herního byznysu.

Před dvěma měsíci napsala skupina amerických kongresmanů Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) dopis, v němž se obávali postupu agentury při vyhledávání informací, který podle jejich názoru potlačuje inovace, zejména pokud jde o kryptografické startupy.

Jan van Eck, výkonného ředitele globální společnosti pro správu investic VanEck, se vyjádřil, že SEC drží BTC spotový fond obchodovaný na burze (ETF) jako rukojmí kvůli neschválení tohoto produktu.

Závěr

SEC je znám svou tvrdostí vůči kryptoměnám. Máte pocit, že by burza obchodovala proti vám? Pokud ano, jak? Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zajímavost :  Válka na Ukrajině online: Rusko útočí na celou Evropu, srazíme ho na kolena, řekl Boris Johnson

Celý článek zde |