Škoda chystá malý elektromobil v ceně do půl milionu, vyráběl by se v Indii

Značka Škoda hodlá zákazníkům v budoucnosti nabízet ještě menší elektromobil než je ten, který aktuálně vzniká na základě konceptu Volkswagen 2all. A uvažuje o tom, zda by se neměl vyrábět v Indii. V rozhovoru pro britský magazín Autoexpress to uvedl nejvyšší představitel mladoboleslavské automobilky Klaus Zellmer. Podle něho je nyní v koncernu znát velké soustředění na projekt malého elektromobilu v ceně do 20 000 eur.

V současné době se hlavní úsilí soustřeďuje na zlevnění nákladů na baterii, která aktuálně představuje čtyřicet procent z ceny vozu. Pokud by podařilo tyto náklady snížit o polovinu, což je podle některých názorů možné, byl by to velký úspěch v tomto směru. Důležitá je podle něho volba správného chemického složení bateriových článků. „Nyní se velmi zaměřujeme na BMC (Nikl-Mangan-Kobalt), protože je to z hlediska hustoty energie to nejlepší, co lze v současnosti za relativně nízkou cenu získat,“ uvedl.

Zajímavost :  MMR: Výdaje na digitalizaci stavebního řízení by měly činit miliardu korun

Vhodným místem pro výrobu tohoto vozu je podle Zellmera Indie, kde již Škoda má své výrobní závody. I to by samozřejmě snížilo produkční náklady. Také se uvažuje o tom, že by vůz vznikal v jediné specifikaci. Auto s tvarem malého SUV by již v okamžiku zrodu dostalo všechnu možnou výbavu, ale některé funkce by si zákazník mohl nebo nemusel nechal odemknout třeba až po letech jeho užívání.

Zajímavost :  Rusko loni sesadilo Saúdskou Arábii z pozice hlavního dodavatele ropy do...

Velikost automobilu bude menší, než je současná Fabia. Stal by se tak konkurentem třeba pro Dacii Spring.

Autonaelektřinu.cz
 

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO