Skupina EMMA Capital Jiřího Šmejce koupila sedmdesátiprocentní podíl ve firmě Mailstep

Mailstep založil jeho současný majitel Jan Rozlivka v roce 1990. Společnost se stala jedničkou na českém trhu v oblasti fulfillmentu (komplexní logistické řešení pro e-shopy) a finishingu (komplexní servis pro moderní mediální domy a polygrafický průmysl). Ze své pražské centrály obsluhuje české i zahraniční zákazníky, zejména ze zemí EU a Velké Británie. Pro evropský trh je určeno více než 65 procent z celkového objemu expedovaných zásilek.

„Kapitálový vstup skupiny EMMA nám umožní v ještě větší míře expandovat na zahraniční trhy,“ uvedl Rozlivka. Je to podle něj další krok na cestě k dlouhodobému cíli: být jedním z nejvýznamnější hráčů v oboru na evropském trhu. V první fázi zamýšlí Mailstep vybudovat distribuční centra pro jihozápadní Evropu (Španělsko) a pro jihovýchodní Evropu (Rumunsko a Řecko).

Akvizice Mailstepu zapadá do zájmu EMMA o e-commerce na evropském kontinentu.“ Věříme, že je možné dosáhnout synergie s našimi dalšími investicemi v tomto sektoru a pomoci Mailstepu k dynamickému rozvoji na nových trzích,“ doplnil partner EMMA Capital Michal Houšť.

Zajímavost :  Na zisk si ve třetím čtvrtletí sáhli mezinárodní dopravci. Vize není dobrá. Cena nafty posílá hodně firem do ztráty

Součástí smluv o vstupu EMMA Capital do Mailstepu je i dohoda o zachování pozic současného managementu.

Investiční holding EMMA Capital založil Šmejc v roce 2012. V posledních letech se zaměřuje především na trhy ve státech EU, ale přítomna je i na dalších trzích v Evropě a Asii. Ve společnostech, kde získá kapitálový podíl, většinou hraje aktivní roli, podílí se na jejich řízení, rozvoji i případné restrukturalizaci. Vedle retailových a zákaznicky orientovaných firem investuje napříč sektory, jako jsou finanční technologie, spotřebitelské financování, distribuce plynu a elektrické energie, gaming, pojišťovnictví, farmacie a zdravotnictví.

Zajímavost :  Jak udělat z obyčejné domácnosti chytrou. Vychytávek je stále víc, stejně tak i rizik

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO