Slábnoucí dolar podporuje růst ceny Bitcoinu

Harry Yeh, zakladatel a řídící partner společnosti Quantum Fintech Group, naznačil, že prudký růst hodnoty Bitcoinu (BTC) je způsoben především devalvací dolaru.

V nedávném rozhovoru pro Bloomberg Markets and Finance Yeh uvedl, že Bitcoin pohání současná politika Federálního rezervního systému (Fedu), přičemž zdůraznil pokračující tisk peněz. Yeh se pak domnívá, že uvolňování peněz do ekonomiky staví Bitcoin do pozice alternativy.

Kryptoměny zaujímají důležitou roli

Podle Yeha se kryptoměny také vyvinuly ze strachu z krachu a zaujímají důležitou roli v portfoliích institucionálních i retailových investorů. Uvedl, že investoři by se měli zaměřit na to, která aktiva by si mohli nakoupit do svých portfolií, a ne ke kryptoměnovému sektoru přistupovat se skepsí z možného kolapsu.

Yeh dodal, že současné inflační prostředí nabízí ideální půdu pro zapojení se do kryptografického sektoru, protože aktiva, jako je právě Bitcoin, nyní mohou působit jako impozantní polštář a v rozhovoru přímo uvedl:

„Nejde o to, zda tu kryptoměny jsou, nebo nejsou, ale o to, jaká je vaše strategie v oblasti blockchainu a kryptoměn <…> Bitcoin a další kryptoměny se právě teď používají jako zajištění proti inflaci. Čím více se tisknou peníze, tím větší tendenci má hodnota bitcoinu a všech těchto věcí růst, ale já o tom přemýšlím jako o inverzi. Nemyslím si, že by hodnota Bitcoinu stoupala, to jen dolary jsou bezcenné“

Kromě toho také Yeh zdůraznil, že zapojení do kryptoměnového průmyslu je jednodušší, protože si na rozdíl od akciového trhu mohou investoři koupit jimi preferovaná aktiva od jakékoli částky.

Zajímavost :  Dělníky v autoprůmyslu čekají hromadná propouštění, nahradí je odborníci

Vzhledem k obavám Fedu z inflace předpokládá, že probíhající tapering (postupné zpomalování tempa rozsáhlých nákupů aktiv Federální rezervní bankou) bude Bitcoin i nadále zvýhodňovat, na rozdíl od jiných investičních aktiv, jako jsou kupříkladu akcie.

Yeh také připustil, že ačkoli Bitcoin má tendenci obchodovat v korelaci s ostatními rizikovými aktivy, kryptoměna má navrch vzhledem k tomu, že rostoucí inflace ovlivňuje investiční možnosti z tradičního sektoru.

Zajímavost :  Největší české datacentrum zdražuje až o sto procent. Spekulovalo na pokles ceny energií

Bitcoin prudce prorazil nad 50 000 USD

O své myšlenky se podělil v době, kdy se Bitcoin obchoduje v zelených číslech. V době psaní článku se Bitcoin obchodoval za 51 652 dolarů, což znamená růst za posledních 7 dní o téměř 12 procentních bodů.

BTC_CMC_CHart
Bitcoin 7-day price chart Zdroj: coinmarketcap.com

Závěr

Yehův býčí postoj k postavení Bitcoinu jako zajištění proti inflaci se trochu liší od ostatních odborníků na trh. Kupříkladu Noelle Achesonová, vedoucí oddělení Genesis Trading, zabývající se chováním trhu, uvedla, že neexistují žádné důkazy o tom, že by Bitcoin byl polštářem proti inflaci. Podle ní je role kryptoměny jako zajištění proti inflaci teprve testována. Osobně (a neberte to jako finanční radu) nehodlám čekat, až Achesonová jednou svůj názor změní.

Zajímavost :  SLEDUJTE ŽIVĚ: Vypuštění Vesmírného dalekohledu Jamese Webba

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde |