Sony Pictures a fond Apollo nabízejí 26 miliard USD za Paramount Global

New York – Mediální společnost Sony Pictures a investiční fond Apollo Global Management projevily zájem o převzetí mediální skupiny Paramount Global za 26 miliard dolarů (zhruba 600 miliard Kč). S odkazem na informované zdroje to ve čtvrtek uvedl americký list The New York Times (NYT) a další média.

V případě převzetí by se společnost Sony Pictures stala většinovým majitelem skupiny Paramount Global, zatímco fond Apollo by vlastnil menšinový podíl. Součástí skupiny Paramount Global je například filmové a televizní studio Paramount Pictures, televizní síť CBS či streamovací služba Paramount+.

Zajímavost :  Jak se má člověk zachovat, když se dostane k vysoké částce,...

O nabídce firmy Sony Pictures a fondu Apollo na převzetí skupiny Paramount Global informovala také další média. Podle zdrojů listu The Wall Street Journal (WSJ) je nabídka nezávazná a představuje výchozí bod k jednání.

O převzetí společnosti Paramount Global už podle médií jedná firma Skydance Media, která Paramountu pomáhala například při produkci filmu Top Gun: Maverick. List The Wall Street Journal uvedl, že firmy Paramount a Skydance v dubnu zahájily exkluzivní rozhovory. Exkluzivita těchto rozhovorů však podle listu dnes vyprší, takže se otevře prostor pro jednání Paramountu s dalšími zájemci o převzetí.

Reklama

Zajímavost :  Rozvoj levné energie ze slunce a větru nemusí vést ke zlevnění...

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO