[Souhrn článků] + Raketový růst Bitcoinu. Analytici sledují opět úroveň 74 000 USD

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Raketový růst Bitcoinu. Analytici sledují opět úroveň 74 000 USD

Cena bitcoinu zaznamenala rychlý nárůst a dosáhla nových květnových maxim s 7,5% ziskem. Růst následoval po zveřejnění dubnového indexu spotřebitelských cen (CPI), který mírně překonal očekávání a naznačil příznivější finanční podmínky pro kryptoměny.

Někteří analytici jsou optimističtí ohledně pokračujícího růstu bitcoinu, zatímco jiní zůstávají skeptičtí. Poukazují na prudký nárůst otevřeného zájmu jako na možný ukazatel, že cenový skok nemusí být udržitelný. Debata o dalším směru Bitcoinu pokračuje. Na Twitteru se tak rozhořela debata nad tím, zda v blízké době cena bitcoinu opět bude atakovat ATH z března letošního roku. [1]

Současnému růstu ceny bitcoinu se věnoval také náš analytik Jaroslav Jarolím v rámci včerejšího streamu. Nezapomeňte se na záznam podívat níže.

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Cena bitcoinu vyskočila o 7,6 %, co bylo impulsem k růstu?

Bitcoin včera agresivně posílil, čímž si za jediný obchodní den připsal 7,6 %. Takový růst jsme tu poměrně dlouho neměli a rozhodně k němu nedochází často. Cena bitcoinu měla tendenci se opakovaně vracet k důležitému supportu, který je kolem 60 000 dolarů. Bral jsem to tak, že trh zřejmě čeká na impuls, který by vedl k silnému odrazu nebo průlomu dolů.

Zajímavost :  Štyri dni po atentáte: Stav premiéra je stále vážny, prevážať ho nebudú. ŠTS poslal útočníka do väzby

15.5.2024 Přehled trhu: Měď roste na historicky nejvyšší ceny. Zamává s trhy dnešní zveřejnění inflace?

Včera byla oznámená americká producentská inflace, která roste rychleji než se očekávalo. Dnes nás čeká zveřejnění celková americké inflace pro zákazníky. Bitcoin je nadále slabý lehce nad supportem 61 000 USD. Zlato a stříbro posilují, největším komoditním překvapením je poslední týden prudce rostoucí cena mědi.

Býčí trh na bitcoinu v ohrožení | Akciový trh zase u historických maxim

V dalším streamu vás Jaroslav Jarolím provede cenovými grafy bitcoinu, akciového trhu a komodit. Povíme si, jak je na tom bitcoin, který se není schopen odlepit od 60 000 dolarů. Podíváme se například na čínské akcie, které v posledních týdnech posílily o desítky procent. Budeme se však snažit pokrýt všechny možné akciové trhy, které dlouhodobě sledujeme

Bitcoin a S&P 500: Jak moc je kryptoměnový trh propojen s tím akciovým?

Bitcoin je známý svou extrémní volatilitou, kdy jeho cena výrazně kolísá jako na horské dráze. Tato volatilita může být pro některé obchodníky příliš náročná.

Trhy pod lupou: Investoři znovu vydávají přání za realitu, bezbřehý optimismus žene ceny akcií opět nahoru!

Od zasedání Fedu stačil uběhnout pouze týden a už tu máme nový pokus vidět realitu skrze růžové brýle. Trhy znovu sázejí na to, že by americká centrální banka nemusela snížit sazby jen jednou, jak v to doufal její šéf Jerome Powell, ale hned dvakrát. Tato úvaha se zakládá na zhoršujícím se stavu pracovního trhu v USA. A jelikož máme za sebou celkem poklidný týden, byla jeho hlavním tématem již zveřejněná statistika nově vytvořených pracovních míst.

Zajímavost :  Král na ťahu: Hlas verzus KDH. Sledujte napínavý duel od 21:00

Kryptoměny a kryptofirmy

Americká inflace v dubnu klesla, ale snížení úrokových sazeb je zatím v nedohlednu

Inflace v USA se v dubnu mírně snížila, což spotřebitelům přineslo alespoň malou úlevu. Zároveň se ale stále drží nad úrovní, která by naznačovala brzké snížení úrokových sazeb.

Další byčí postup bitcoinu může začít

Volatilita ceny BTC se nadále pohybuje v úzkém rozmezí. Některá data však ukazují cestu bitcoinu k novým historickým maximům.

Bitcoin se připravuje na možný průlom: Technické indikátory naznačují růst

Bitcoin se může brzy dočkat výrazného cenového průlomu. Technické formace a makroekonomické zprávy mohou výrazně ovlivnit jeho další vývoj.

Volatilita bitcoinu je v průměru nižší, než akcie Tesly, Nvidie a Mety

Nižší volatilita bitcoinu často předchází významným býčím rally. Současný trend by mohl pohánět ceny směrem ke 100 000 až 150 000 dolarům.

Hlavní trendy pro současný býčí trh kryptoměn

Sice se vám může zrovna teď zdát, že cena bitcoinu klesá a altcoiny snad rovnou padají, ale býčí trh zatím neskončil. Z dlouhodobého hlediska se pohybujeme v poklesu kolem 20 %, který lze bez obav nazvat korekcí. Můžeme tedy očekávat, že kryptoměny brzy zase začnou růst. A tyto tři trendy by vám mohly při investování pomoci uspět.

Zajímavost :  Kožné ochorenie, o ktorom ste možno ešte nepočuli, ale určite ste sa s ním stretli. Čo je a ako sa lieči vitiligo?

Novogratz: Bitcoin zůstane v režimu konsolidace, dokud se neobjeví nový tržní impuls

Mike Novogratz, CEO společnosti Galaxy Digital, předpovídá, že cena bitcoinu se bude držet mezi 55 000 a 75 000 dolary, dokud nezíská nový tržní narativ. Ten by mohl přijít ve formě úpravy úrokových sazeb centrální bankou nebo jasnější regulace kryptoměn.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO