Studie: 58 % vývojářů videoher již blockchain používá

Nová studie ze Spojeného království odhalila, že většina herních studií již začala zkoumat technologii blockchainu pro své připravované tituly.

Nový výzkum zadaný blockchainovou platformou Stratis a realizovaný agenturou Opinion zkoumal 197 vývojářů videoher ve Spojených státech a Spojeném království. Výsledky ukázaly, že 58 % vývojářů začíná používat technologii blockchain a téměř polovina respondentů (47 %) začala do svých titulů začleňovat nezaměnitelné tokeny (NFT).

Studie naznačuje důvěru vývojářů v blockchain a NFT, protože dvě třetiny studií očekávají, že blockchain bude v herním průmyslu během příštích dvou let převládat. Zatímco 72 % respondentů zvažuje použití blockchainu a NFT v nadcházejících hrách, více než polovina (56 %) plánuje novou technologii aplikovat do 12 měsíců.

Zajímavost :  Jak udělat z obyčejné domácnosti chytrou. Vychytávek je stále víc, stejně tak i rizik

Životně důležité technologie

Generální ředitel společnosti Stratis Chris Trew vysvětlil, že technologie blockchainu, tokeny a NFT jsou životně důležité technologie pro nové digitální světy a herní zážitky.

„Umožňují hráčům vlastnit podíl ve hrách, které hrají, například nákupem pozemku v metaverse hře jako NFT nebo auta v závodní hře“

Hlavní výhody blockchainu

Mezi tři hlavní výhody blockchainu pro videoherní průmysl patří inovativní hratelnost (61 %), zajištění hodnoty pro hráče tím, že ve hře zůstávají peníze (55 %), a odměňování hráčů hodnotou v reálném světě (54 %).

Zatímco vývojáři nezávislých her se nejprve přesunuli do blockchainu a NFT prostoru, Trew věří, že hlavní vývojáři, známí také jako AAA společnosti, nezůstanou pozadu. Svůj zájem o technologii již oznámila velká jména jako Ubisoft, EA a Epic Games.

Zajímavost :  Řídím se intuicí a investuju do lídrů s dobrou karmou, říká Martin Rozhoň

Zájem herních vývojářů o blockchain se zaměřuje na decentralizované finance nebo GameFi (57 %), model play-to-earn (46 %), NFT nabízející vlastnictví herních položek (44 %) a digitální měny ve hře (42 %).

Závěr

V tomto i minulém roce již vzniklo několik her, které se staly úspěšnými právě díky blockchainu a NFT. V dalším roce již tato nová technologie zřejmě nebude výjimkou, ale pravidlem.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Zajímavost :  Referent/Referentka do odboru kontroly

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO