Studie: Více než polovina kryptoměn uvedených na CoinGecko od roku 2014 zanikla

Nedávno zveřejněná studie od kryptoměnové platformy CoinGecko odhalila, že více než 50 % kryptoměn (uvedených právě na této platformě) od roku 2014 již zaniklo.

CoinGecko a pohřebiště kryptoměn

Podle studie CoinGecko, která se zabývá analýzou trhu s kryptoměnami, z více než 24 000 kryptoměn uvedených od roku 2014, bylo 14 039 z nich označeno jako mrtvé. Číslo podle studie představuje významnou část všech digitálních aktiv, která byla kdy zalistována na platformě.

Většina z těchto neúspěšných kryptoměn pochází z projektů, které byly spuštěny během býčích trhů v letech 2020 a 2021. V této době došlo k zalistování přes 11 000 nových altcoinů, z nichž přibližně 70 % již ukončilo svou činnost. To je podobná míra selhání jako během předchozího býčího trhu v letech 2017 a 2018, kdy z více než 3 000 zalistovaných kryptoměn také zhruba 70 % zaniklo.

Zajímavost :  Krypto influenceři považují nový AI token TUK za kryptoměnu s potenciálem

Rok 2021 byl zvláště kritickým rokem pro nové kryptoměnové projekty, kdy zaniklo 5 724 z nich, což představuje míru selhání přes 70 %. Trend zániku kryptoměn lze připsat snadnému způsobu vytváření nových tokenů a rostoucí popularitě takzvaných memecoinů. Mnoho z těchto projektů bylo spuštěno bez konkrétního produktu nebo plánu, což vedlo k jejich rychlému zániku.

V roce 2022 došlo k jistému zlepšení, kdy z přibližně 5 800 nově zalistovaných tokenů selhalo kolem 60 %. Avšak v minulém roce byla situace byla stabilnější, protože z více než 4 000 uvedených kryptoměn jich zaniklo pouze 289, což je méně než 10 % zániků.

Jako hlavní důvody pro deaktivaci kryptoměn na platformě CoinGecko byla identifikována neaktivita (definovaná jako absence obchodní aktivity po dobu 30 dnů) a expozice podvodných projektů nebo projektů provádějících tzv. exit scams. Často projekty končí svou činnost kvůli rozhodnutí týmu ukončit projekt, změnit značku, nebo když se tokeny stanou nepoužitelnými.

Zajímavost :  Bitcoinové ETF nyní dostupné i pro české investory! 

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 41 272 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat pro více informací také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGZAIN CZ. Celou studii společnosti CoinGecko naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Slovakia Travel odvolalo z postu riaditeľa Václava Miku. Agentúru dočasne povedie žena

Doporučujeme ke čtení také :