Tatra Phoenix a TREVA-30. Dvě novinky Czechoslovak group mají premiéru na veletrhu vojenské techniky v Paříži

Nejvýznamnější evropský  veletrh vojenské techniky a obranných technologií Eurosatory hostí v těchto dnech francouzská metropole. Holding Czechoslovak group hned  první den představil houfnici MORANA. Dalšími novinkami, které mají na EUROSATORY premiéru, je vyprošťovací vozidlo TREVA-30 a Tatra Phoenix s pancéřovanou kabinou.

TREVA-30

Taktický vyprošťovací a odsunový automobil TREVA-30 je postavený na podvozku Tatra Force 8×8. Koncepčně a generačně jde o zcela nový vyprošťovací prostředek české provenience.

Automobil je osazen pancéřovanou čtyřdveřovou kabinou, která je stejného typu jako u houfnice MORANA a pojme kromě řidiče a operátora i osádku odtahovaného vozidla.

Taktický vyprošťovací a odsunový automobil TREVA-30. Foto: Tatra Trucks

TREVA-30 má k dispozici naviják o základním tahu 25 tun a dvounavijákový jeřáb o nosnosti 30 tun, na jehož vývoji ECALIBUR ARMY spolupracovala se společností ČKD Slaný. K odsunu automobilů, obrněných kolových vozidel a jiné techniky využívá instalovanou hydraulickou vidlici v zádi vozidla.

Zajímavost :  Ministerstvo financí plánuje v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok...

„TATRA je jedna z celosvětově nejznámějších průmyslových značek z České republiky a jsem pyšný na to, že je součástí Czechoslovak Group. Na Eurosatory představuje nové vozidlo na podvozku Tatra Phoenix s pancéřovanou kabinou a tatrovácký podvozek je také základem vyprošťovacího vozidla TREVA-30, které vyvinula naše společnost EXCALIBUR ARMY,“ uvádí Michal Strnad, majitel Czechoslovak Group.

Tatra Phoenix

Světovou novinku představila i kopřivnická TATRA TRUCKS. Jde o vojenský těžký nákladní automobil osvědčené řady Tatra Force 8×8, který je ale opatřen zcela novou pancéřovanou kabinou s balistickou i protiminovou odolností úrovně 3 dle norem STANAG.

Zajímavost :  Tři nováčci na burze. Vyberete dividendy, nebo vsadíte na růst?
Nová pancéřovaná kabina Tatry Phoenix: Foto: Tatra Trucks

Kabinu vyvinula partnerská společnost TATRA DEFENCE VEHICLE, která ji i vyrábí. TATRA TRUCKS pro ozbrojené síly dodává především modelové řady Tatra Force a Tatra Tactic, vystavená novinka však dokazuje, že i modelová řada Tatra Phoenix se začíná v této oblasti stále více uplatňovat.  

Výstava Eurosatory

Výstava Eurosatory se poprvé konala v roce 1967 a postupně se vyvinula v nejvýznamnější veletrh obranných technologií v Evropě.

Na pařížském veletrhu se ale neprezentují jen soukromé společnosti, ale i státy a jejich armády v čele s francouzskou. Veletrh představuje jedinečné fórum pro seznámení se s nejnovějšími technologickými trendy v obraně a navázání obchodních kontaktů.

Zajímavost :  Peníze všem, a hned. Praha chce rozdat miliardu mezi rodiny a seniory

Stánek CZECHOSLOVAK GROUP s plochou přes 500m2 představuje největší letošní českou expozici.

Tomáš Rovný

Celý článek zde