Tesla rozšíří svou továrnu v Šanghaji, bude mít celkem devatenáct tisíc zaměstnanců

Americká automobilka Tesla plánuje do rozšíření kapacity své továrny v Šanghaji investovat až 1,2 miliardy jüanů (4,3 miliardy korun). V závodě bude moci pracovat o 4000 lidí více, celkem tedy bude mít až 19 tisíc zaměstnanců. Informoval o tom list Beijing Daily s odvoláním na dokument, který Tesla zveřejnila na platformě místní vlády. Výrobce elektromobilů na žádost agentury Reuters o komentář zatím nereagoval.

Zajímavost :  Pražská burza po třech dnech poprvé oslabila. Nejvíce přispěly bankovní společnosti

Dokument neuvádí konkrétně, jakou měrou se kapacita závodu zvýší. Vozy se zde podle něj budou vyrábět pořád stejné, tedy Model 3 a Model Y. Nyní továrna vyrobí kolem 450 tisíc aut ročně, navržena byla na produkci půl milionu vozů ročně.

Prodeje Tesly v Číně prudce rostou navzdory tlaku regulačních orgánů kvůli bezpečnosti a stížnostem zákazníků. Tamní úřady se zabývají také tím, jak firma zachází s daty. Minulý měsíc americká společnost uvedla, že v Šanghaji vybudovala výzkumné centrum a samostatné datové centrum pro lokální ukládání dat.

Zajímavost :  Inflace i úrokové sazby v bankách stoupají, touha lidí po vlastním bydlení...

Podívejte se na medailonek Elona Muska

V současné době dodává Tesla Modely 3s vyrobené v Číně do Evropy, kde staví továrnu u Berlína. V říjnu prodala 54 391 vozů vyrobených v Číně, z toho 40 666 bylo určených k exportu, vyplývá z údajů čínského automobilového svazu PCA.

Továrna v Šanghaji je plně ve vlastnictví Tesly. Je první a jedinou zahraniční továrnou na osobní automobily v Číně osvobozenou od provozování formou společného podniku s čínským protějškem.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO