Tesla už má z držení bitcoinů zisk 1 miliardu dolarů

Odvážný vstup společnosti Tesla na trh s Bitcoinem (BTC) se v roce 2021 vyplatil, protože cena BTC v říjnu rostlo a 14. října dosáhlo více než 58 000 USD.

Zisk 1 miliarda

Podle online monitorovacího zdroje Bitcoin Treasuries Tesla v současnosti drží zhruba 43 200 BTC, což při dnešních cenách představuje hodnotu zhruba 2,5 miliardy dolarů. To je přibližně o 65 %, tedy o 1 miliardu dolarů více, než kolik automobilka zaplatila v únoru, kdy společnost Elona Muska odhalila, že do své bilance přidala 1,5 miliardy dolarů v BTC.

Ve druhém čtvrtletí Tesla prodala 10 % svých podílů v BTC, přibližně 46 000 BTC, za údajnou průměrnou cenu přibližně 50 000 USD za minci. Ve své zprávě o výsledcích za 2. čtvrtletí společnost oznámila, že z prodeje Bitcoinů zaúčtovala zisky v hodnotě 128 milionů USD.

Tesla dosáhla ve 2. čtvrtletí první miliardy zisku z prodeje automobilů

Po nejnovějším odrazu ceny Bitcoinu vyšel Teslu čistý zisk z držby kryptoměn na stejnou částku, jako byl její příjem za 2. čtvrtletí.

Zajímavost :  Dobré ráno: Neodvolateľný Kažimír zatiaľ nikam neodchádza

Podrobněji řečeno, Tesla vykázala za 2. čtvrtletí čistý zisk ve výši 1,14 miliardy dolarů, což je vůbec poprvé, kdy překročila hranici 1 miliardy dolarů. Tento příjem byl součástí příjmů ve výši 11,96 miliardy dolarů, které Tesla získala převážně prodejem automobilů, tedy asi 10,21 miliardy dolarů. Zbývajících 354 milionů dolarů pocházelo z prodeje regulačních kreditů.

Tesla 1. října zveřejnila, že ve třetím čtvrtletí dodala 241 300 elektromobilů, zatímco v předchozím čtvrtletí to bylo 201 250 vozů. V kombinaci se zisky společnosti Tesla v BTC jsou očekávání ohledně velkolepých výsledků, které budou zveřejněny po uzavření trhu 19. října, vysoká.

„Myslíme si, že 3. čtvrtletí bude nejsilnějším čtvrtletím TSLA v historii,“

– uvedl analytik společnosti Piper Sandler Alexander Potter.

Budou následovat i další společnosti?

Strategie společnosti Tesla v oblasti BTC je zatím velmi úspěšná a poskytuje případovou studii toho, jak by mohly ostatní společnosti nahradit část svých hotovostních rezerv pomocí BTC.

Zajímavost :  Škoda Auto stojí před kolektivním vyjednáváním. Pozice odborů kvůli krizi výrazně oslabila

Přesto několik společností, které investovaly do Bitcoinu před Teslou, zaznamenalo ještě větší zisky.

Například společnost MicroStrategy, která se zabývá business intelligence, nakoupila v několika nákupních kolech bitcoiny v hodnotě přibližně 3,15 miliardy dolarů. S prvním nákupem, který se datuje k 11. srpnu 2020, se čisté zisky společnosti z Bitcoinu nyní blíží 6,3 miliardy dolarů, což je téměř dvojnásobek její investice.

Značné zisky z držení Bitcoinu zaznamenala také Square, firma Jacka Dorseyho, která poskytuje platební služby a jejíž hodnota nyní přesahuje 442 milionů dolarů z investice 220 milionů dolarů.

Kromě toho kanadská firma Hut 8 Mining Corp, která se zabývá těžbou kryptoměn, zaznamenala nárůst hodnoty svého nákupu Bitcoinu za 39,3 milionu dolarů o více než 600 % a dosáhla hodnoty kolem 250 milionů dolarů. Již v červnu společnost také odhalila plány na držení 5 000 BTC do roku 2022.

Zajímavost :  Bitmain přestává dodávat své stroje k těžbě BTC podnikům v Číně

Závěr

Je krásně vidět, jak čísla rostou a je jisté, že to bude některým trnem v oku. Nicméně se strategie s BTC vyplácí. Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO