Těžaři prodali 10 600 BTC v hodnotě 455,8 milionů USD uprostřed vzkříšení trhu s kryptoměnami

Bitcoin (BTC), největší kryptoměna na světě podle tržní kapitalizace, zažívá masivní výprodeje ze strany svých těžařů. Podle údajů, které sdílel odborník na kryptotrh Ali Martinez, to odpovídá 10 600 BTC v hodnotě více než 455,8 milionů dolarů.

*Reklamní článek

“Bitcoinoví těžaři jsou v režimu prodeje: Nedávná on-chain data od Cryptoquant naznačují podstatný nárůst prodejní aktivity ze strany BTC těžařů. Jen za posledních 24 hodin uvolnili téměř 10 600 BTC v hodnotě přibližně 455,8 milionů USD.”

Tuto informaci potvrdila známá on-chain analytická společnost CryptoQuant, která odhalila, že těžaři aktivně prodávají své BTC rezervy. Podle údajů platformy se průměrný čistý příliv na kryptoměnové burzy za posledních sedm dní zvýšil o masivních 130,45 %.

Analytici CryptoQuant však také zaznamenali pokles bitcoinových rezerv kryptoburz, což naznačuje, že se prodejní tlak zpomaluje. Stále více investorů zjevně přesouvá svá digitální aktiva z burz a do osobních úložišť.

Bitcoin v posledních měsících prošel několika cykly. Po zprávách Komise pro cenné papíry a burzy USA (SEC) o schválení spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) na začátku roku 2024, cena BTC prolomila cenovou úroveň 30 000 USD a dostala se až nad 47 000 USD. Poté však došlo k obratu trendu. V době psaní tohoto článku klesl Bitcoin pod podporu v rozmezí 41 000 až 43 000 USD a drží se okolo úrovně 40 000 USD. 

I když nelze vyloučit pokračování klesajícího trendu, stále si udržuje pozitivní dynamiku, podpořenou několika faktory.

Zajímavost :  Sen o letošním velkém snižování základní sazby se rozplývá – Fed dnes zachoval tu původní

Klíčovým faktorem, který udržuje obchodníky v pozitivní náladě, je halving Bitcoinu. Tato událost, která sníží odměnu za vytěžený blok z 6,25 na 3,125 BTC, je plánovaná na duben 2024. Vzhledem k nízké nabídce a rostoucí poptávce se očekává, že Bitcoin poté dosáhne nových maxim.

Dalším pozitivním vývojem je oznámení SEC z 10. ledna 2024 o schválení jedenácti spotových bitcoinových ETF, čímž BTC získal legitimitu.

“Zde je PDF z webu SEC, který ukazuje schválení pro všech 11 spotových bitcoinových ETF”

Tato událost je klíčovým okamžikem pro celé odvětví kryptoměn, protože zavádí toto deflační decentralizované aktivum do tradičního finančního světa. To výrazně podpořilo přijetí Bitcoinu a dalších kryptoměn, přičemž zájem trhu o tuto třídu aktiv evidentně roste.

Prodeje těžařů nepředstavují velký problém

Navzdory zdánlivě negativnímu dopadu prodeje těžařů bitcoinová síť nadále vykazuje silnou poptávku. Podle příspěvku na platformě X od generálního ředitele společnosti Quantum Economics Matiho Greenspana je kapacita bitcoinového mempoolu momentálně plná.

Zajímavost :  CryptoQuant: Jak moc velký vliv mají na cenu bitcoinu nedávno schválené ETF?

Mempool, kde transakce čekají na potvrzení těžaři, je zcela plný. Tento graf ukazuje množství dat čekajících na potvrzení, které je v současné době více než dvojnásobné oproti předchozímu historickému maximu.“

Hlavním faktorem způsobujícím tento poměrně neobvyklý jev je služba Bitcoin Ordinal Inscription. Tato služba umožňuje zaznamenávat metadata na jednotlivých satoshi, což je nejmenší jednotka Bitcoinu (jedna miliontina BTC).

Mati Greenspan však upřesnil, že služba Bitcoin Ordinal Inscription prozatím nefunguje na plnou kapacitu, protože od začátku roku 2024 bylo vytvořeno pouze 100 000 záznamů.

Bitcoinová síť se tedy těší přirozenému růstu. Příslibem nadcházejícího halvingu jsou exponeciální zisky, kterých bylo dosaženo v minulých letech. V důsledku toho investoři diverzifikují svá portfolia o nadějné kryptoměny, které by mohly zazářit. Jedním ze slibných projektů je Bitcoin Minetrix (BTCMTX).

Bitcoin Minetrix decentralizuje těžbu BTC

Bitcoin Minetrix je novou kryptoměnou a stává se průkopníkem a ohlašuje novou éru v cloudové těžbě. Projekt je navržen tak, aby optimalizoval těžbu Bitcoinu. Tento  projekt, který zahrnuje inovativní mechanismus, nově definuje těžbu tím, že nabízí způsoby, jak generovat pasivní příjem prostřednictvím stakingu, a zároveň představuje decentralizovanou alternativu ke cloudové těžbě, která bude nyní snadno dostupná již od 10 USD.

Systém Stake-to-Mine osvobozuje uživatele od závazků vyplývajících ze smluv s těžebními společnostmi. V praxi to bude vypadat tak, že kromě odměn za staking v podobě BTCMTX získají uživatelé také těžební kredity, které bude možné vyměnit za těžební sílu. To snižuje mnohá rizika a zároveň vytváří bezpečné prostředí pro těžbu. Mechanismus stakingu s APY 72 % je předprodejním investorům již k dispozici.

Zajímavost :  3 krypto altcoiny k nákupu předtím, než vzlétnou jako Bitcoin

Pokud se chcete zúčastnit předprodeje tokenů BTCMTX, můžete zakoupit tokeny, které budou automaticky vloženy do stakingového poolu, za 0,013 USD. Projekt již získal více než 9 milionů dolarů během několika týdnů, což naznačuje značný zájem.

*Příspěvek je reklama. Autorem příspěvku není redakce portálu Kryptomagazin.cz. Nevyjadřuje tedy názor redakce ani provozovatele portálu Kryptomagazin.cz. V případě, že využijete poskytnutá sdělení a informace v tomto článku jako investiční doporučení nebo investiční radu, činíte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO