TOP 5 článků uplynulého týdne + Bitcoin ETF nashromáždily za 6 dní 95 000 BTC v hodnotě téměř 4 miliard dolarů

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš redakční výběr top 5 článků. Chybět nebude ani bonusová zpráva dne.

Korelace bitcoinu a zlata v roce 2023 prudce rostla

Analýza společnosti Fidelity ukazuje, že cena bitcoinu (BTC) se oddělila od svého dřívějšího inverzního vztahu k úrokovým sazbám. Dokonce, navzdory celosvětovému růstu globálních sazeb, rostla.

To obvykle vede k poklesu poptávky po rizikových aktivech. V posledních dvanácti měsících se ceny zlata a bitcoinu vyvíjely podle podobného vzoru.

V roce 2023 zlato zaznamenalo značné výkyvy, ale celkově vykázalo silnou výkonnost vůči mnoha různým měnám. Cena zlata v amerických dolarech v roce 2023 vyskočila o 14,6 %, přičemž mezi jednotlivými měnovými páry byly patrné výrazné rozdíly. Výkonnost aktiva byla primárně ovlivněna geopolitickými riziky a poptávkou centrálních bank. Bitcoin pak v roce 2023 posílil o 156 %.

Očekávání velkých amerických bank pro akciový trh v letošním roce

O velkých bankách si můžete myslet co chcete, ale přesto je musíte brát stále na zřetel. Nejen pro jejich vliv na měnovou politiku, ale také i pro množství odborníků které zaměstnává. Ti mají často přístup k informacím, které běžný investor nemá moc šanci zjistit. Společnost Finbold udělala přehled očekávání chování akciových trhů z pohledu největších amerických bank.

Banka Barclays dává přednost akciím s velkou tržní kapitalizací a upřednostňuje hodnotové investování před růstovým. Zdá se, že neplánuje investice do mezinárodních projektů a hodlá se soustředit na sazby. Chce se tak ochránit před potenciálními tržními šoky.

Zajímavost :  Generální ředitel společnosti Ledger kritizuje bitcoinové ETF

Podle společnosti BlackRock investoři pravděpodobně příliš věří v možné snížení sazeb a předpokládají, že přijde zklamání. To může vyvolat na trhu paniku. Věří v potenciál umělé inteligence (AI) a v odolnost technologického sektoru.

Experti se neshodují v předpovědích ceny bitcoinu, nekteří předpovídají 140 000 a jiní 47 000 dolarů

Od chvíle, kdy Komise pro cenné papíry schválila Bitcoin ETF, se bitcoin potýká s poklesy ceny. Kdy mohou investoři očekávat obrat trendu?

Komise pro cenné papíry (SEC) schválila 10. ledna 10 spotových Bitcoin ETF. tato událost vedla ke spekulacím o tom, jak by trhy mohly na tuto událost reagovat v nadcházejících týdnech. V následujících hodinách po oznámení schválení se cena bitcoinu vyšplhala na 49 000 dolarů. Poté 12. ledna klesla na něco málo přes 43 000 dolarů.

Jednalo se o impulsivní pohyby, které asi málokterého pozorovatele překvapily. Přesto, vzhledem k tomu, že v dubnu proběhne halving, panuje jen malá shoda ohledně toho, co by se mohlo dít s cenou BTC dále.

Nikdy nedovolím spuštění CBDC, slibuje Donald Trump

Kandidát na prezidenta Spojených států a bývalý prezident Donald Trump slíbil, že “nikdy nedovolí” Federálnímu rezervnímu systému vytvořit v zemi digitální měnu centrální banky (CBDC).

Donald Trump, který kontroverzním způsobem zpochybnil výsledky prezidentských voleb v roce 2020, oznámil zahájení své prezidentské kandidatury pro rok 2024 v listopadu 2022. Připomínám, že konání prezidentských voleb v USA je naplánováno na 5. listopadu 2024.

Zajímavost :  [Souhrn článků] + Solana se nyní pyšní více než 2 500 aktivními vývojáři měsíčně

V roce 2023 učinil podobný slib další prezidentský kandidát a floridský guvernér Ron DeSantis. Ten tehdy slíbil, že hned první den ve funkci prezidenta “zatrhne” digitální měny centrálních bank.

BlackRock a bitcoin: Hrozí snad konec kryptoměn tak jak je známe?

Schválení bitcoinového ETF bude znamenat předěl v obchodování s bitcoinem a posléze s ostatními kryptoměnami. V tomto článku nebudeme řešit bezprostřední dopad této události na aktuální kurz bitcoinu, ale podíváme se, jaká jsou hlavní rizika této změny a zda se bitcoinu podaří být nástrojem proti současnému systému. Nezpronevěří se bitcoin zavedením ETF svému poslání? Jak může BlackRock ovládnout bitcoin a ostatní kryptoměny?

Bonusová zpráva

Bitcoin ETF nashromáždily za 6 dní 95 000 BTC v hodnotě téměř 4 miliard dolarů

Devět schválených spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) nyní po celých šesti dnech obchodování dohromady drží 95 000 bitcoinů (BTC). Hodnota těchto spravovaných aktivu (AUM) se blíží 4 miliardám dolarů.

Podle údajů, které zveřejnil Eric Balchunas, senior analytik ETF agentury Bloomberg, příliv kapitálu do devíti nedávno spuštěných ETF překonal odliv z fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Spravovaná aktiva GBTC se za šest dní snížila o 2,8 miliardy dolarů.

Zajímavost :  Binance Launchpool představuje Token Manta (MANTA) – lze získat zdarma

Mezi devíti ETF vynikly zejména fondy Fidelity (FBTC) a iShares (IBIT) společnosti BlackRock. Ty za šest dní obchodování zaznamenaly příliv více než 1,2 miliardy USD. Přestože ETF společnosti Fidelity má o něco vyšší příliv, ETF společnosti BlackRock v současné době spravuje o něco více aktiv, a to 1,4 miliardy USD oproti téměř 1,3 miliardy USD u společnosti Fidelity.

ETF společnosti Invesco (BTCO) se umístilo na třetím místě a udržuje si stabilní růst. ETF společnosti VanEck (HODL) také zažívá vlnu zájmu, v jehož důsledku hodnota jimi spravovaných aktiv přesáhla 100 milionů USD.

fastchange2

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO