Toyota v loňském finančním roce zaznamenala rekordní celosvětový prodej a výrobu

Tokio – Japonská automobilka Toyota Motor v loňském finančním roce zaznamenala rekordní celosvětový prodej a výrobu. Poprvé překročila hranici deseti milionů prodaných vozů. Výsledku pomohla silná poptávka a konec problémů s dodávkami polovodičů, kterým společnost musela čelit v posledních letech. Firma o tom informovala na svém webu.

Za dvanáct měsíců do konce března se celosvětový prodej pouze mateřské společnosti meziročně zvýšil o 7,3 procenta na 10,31 milionu vozů. Výroba dosáhla 9,97 milionu kusů, což je meziročně o 9,2 procenta více. Celosvětový prodej bateriových elektromobilů Toyoty v roce končícím v březnu stoupl více než trojnásobně na 116.654 kusů.

Zajímavost :  Auditorská firma pracující i v Trump Media čelí obvinění z rozsáhlých podvodů

V samotném březnu se ale celosvětový prodej největší světové automobilky co do objemu oproti předchozímu roku snížil o 2,1 procenta na 897.251 vozů. Výroba se snížila o 10,3 procenta na 807.026 vozů.

Toyota plánuje odložit zahájení výroby elektromobilů ve Spojených státech. Chce také omezit domácí výrobu, aby zajistila bezpečnost a kvalitu výrobků po sérii skandálů, uvedl podle agentury Reuters list Mid Japan Economist.

Za loňský kalendářní rok Toyota zvýšila prodej o 7,2 procenta na 11,2 milionu vozů, což je podle agentury AFP nový světový rekord. Japonská firma tak už čtvrtým rokem za sebou zůstala největším prodejcem automobilů na světě před německým konkurentem Volkswagen.

Reklama

Zajímavost :  Sněmovna schválila novelu, která má omezit rizika havárií na řekách

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO