Univerzity nabízejí studentům blockchainu placené příležitosti

Massachusettský technologický institut (MIT) a kalifornská univerzita Berkeley nabízí svým studentům blockchainových vzdělávacích programů placené příležitosti učit se prací. Studenti tak dostávají velkou příležitost.

Blockchainové vzdělávací programy

Kryptoměny a technologie blockchain si ve světě získaly svoji pozornost, která neunikla ani univerzitám. Na prestižních školách tak vznikají nové obory, zabývající se kryptoměnami a technologií blockchain.

MIT a Berkeley se rozhodly svým studentům nabídnout placenou praxi v prestižních kryptoměnových společnostech. Prezident bitcoinového klubu MIT, Nate Foss, dokonce prohlásil, že jeho studentská organizace má vyhrazený program pro otevírání pracovních míst souvisejících s kryptoměnami.

Nate Foss je čerstvý absolovent MIT a pomáhá tak novým studentům získat práci v informační oblasti, kde je technologie blockchain nezbytná. O studijních programech a kryptoměnových kurzech prohlásil:

„Před rokem 2017 jsem ani nevěděl, co to jsou ty Bitcoiny. Moje vášeň pro kryptoměny a tuto technologii nyní změnila můj světový názor.“

Bitcoin Club tak spolupracuje s tamními kryptoměnovými společnostmi, které si najímají studenty této univerzity. Kryptoměnové startupy tak rádi přijímají nejen absolventy blockchainových studií, ale také nově příchozí studenty.

Liam DiGregorio, student Berkeley prohlásil:

„V Berkeley jsem absolvoval pouze jednu třídu počítačových věd, přesto pracuji jako softwarových inženýr blockchainové platební společnosti. Zúčastnil jsem se kurzu vývojářů a dostal jsem práci hlavně díky reputaci, kterou Berkeley přináší.“

Závěr

Zájem o technologii blockchain a kryptoměny se stává na mnoha prestižních univerzitách velmi populární. S rostoucím trendem kryptoměn a blockchainu bude potřeba mnoho zaměstnanců se znalostí této nové technologie.

Zdroj Zde

Zajímavost :  [Polední zprávy] • Bitcoin těsně pod 12 000 USD a roste • Kiyosaki: Vakcína proti COVID-19 zažehne pád Bitcoinu • a další články