ÚOHS schválil převzetí české firmy Klein automotive globálním koncernem Magna

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení spojení soutěžitelů Magna Automotive Europe a Klein automotive. Zmíněné sloučení firem v oboru výroby autodílů totiž nepovede k podstatnému narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

Původem kanadská skupina Magna působí celosvětově v oblasti automobilového průmyslu, zejména ve výrobě a dodávkách automobilových dílů pro osobní a lehká užitková vozidla. Jedná se o gigantickou společnost s tržbami okolo 40 miliard dolarů ročně se 159 tisíci zaměstnanci. V České republice má deset výrobních závodů a 5400 zaměstnanců.

Zajímavost :  První výrobce vlaků s vodíkovým pohonem nasazených do pravidelného provozu, společnost...

Přebíraná společnost Klein automotive měla dosud české vlastníky, prostřednictvím investičního fondu K-Invest ji vlastnil Petr Klein. Výrobní závod ve Štítech se zabýval výrobou ocelových autodílů, tlumičů a dílů do klimatizačních sestav. V loňském roce firma vykázala tržby 1,2 miliardy korun a čistý zisk 67 milionů korun.

Úřad rovněž vydal rozhodnutí o tom, že spojení soutěžitelů LIF a MZ Liberec nepodléhá jeho povolení, neboť spojující se soutěžitelé nedosahují obratových kritérií, jež stanovuje zákon o ochraně hospodářské soutěže.

Zajímavost :  General Electric se loučí. Podnik založený Edisonem se rozdělí na tři subjekty

(red)

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO