Úřad práce zveřejní data o vývoji nezaměstnanosti v červnu

Praha – Úřad práce dnes zveřejní údaje o vývoji nezaměstnanosti v Česku za červen. V květnu nezaměstnanost klesla o desetinu procentního bodu na 3,2 procenta. Podle analytiků oslovených ČTK je na trhu práce stále nedostatek zaměstnanců, a to navzdory migraci z Ukrajiny. V dalších měsících by nezaměstnanost měla podle ekonomů přestat klesat, ale zároveň výrazněji nevzroste.

Pokles míry nezaměstnanosti se v květnu vzhledem k vrcholícímu náboru sezonních pracovníků dal očekávat, jelikož zaměstnavatelé potřebují mít nabízené pracovní pozice na léto již ideálně pokryté, uvedl generální ředitel personální agentury Randstad ČR Jacek Kowalak. Brigádníky podle něj nabírají především firmy v gastronomii, zemědělství, cestovním ruchu a výrobě.

Zajímavost :  Skupina Letiště Praha za rok 2021 vykázala zisk před zdaněním, úroky...

Analytička Komerční banky Jana Steckerová míní, že celkově se nezaměstnanost již blíží dnu a v závěrečných měsících letošního roku ji čeká obrat k mírným růstům. Na firmy i zákazníky již podle ní začínají doléhat neúměrně vysoké ceny vstupů, což bude nabírání nových zaměstnanců brzdit.

Celý článek zde |