V čem se bude lišit tento bull market a co od něj očekává analytik Benjamin Cowen

Bitcoin, BTC
Zdroj: Pixabay.com

Benjamin Cowen nastínil svůj pohled na současný bull market. Jaká je jeho dlouhodobější predikce a co přesně bude podle Cowena odlišovat tento cyklus od těch minulých?

Benjamin Cowen predikuje prodloužení cyklu

Kryptoanalytik Benjamin Cowen tvrdí, že současný tržní cyklus bitcoinu se ukazuje jako jedinečný. Měl by se lišit od předchozích cyklů, řekl Cowen svým 456 tisícům odběratelů. Zvyšující se kapitalizace podle něj způsobuje, že je další růst ceny stále náročnější. Uvedl:

„S každým dalším cyklem bude těžší a těžší prorazit nahoru, a důvodem je opět to, že tržní kapitalizace roste, [a] k růstu ceny je zapotřebí exponenciálně většího objemu.“

Analytik je dlouhodobě bullish, ale říká, že se cyklus prodlužuje a růst tak může být pozvolnější, než tomu bylo během minulých cyklů. Prodlužující se cyklus pak znamená, že návratnost investic do BTC se postupně snižuje.

Zajímavost :  Průlomový zákon, který dává Bitcoinu status oficiálního platidla, byl schválen v Salvadoru

Bitcoin půjde nahoru

Abychom se dostali nad 100 tisíc dolarů, budeme podle Cowena potřebovat instituce, které dodají potřebný objem.

„Je to cyklus institucí a já jsem byl vždy skeptický k tomu, že každá známá instituce se v roce 2021 chystá na FOMO [vstup hnaný strachem z ušlé příležitosti] do Bitcoinu a my všichni to v roce 2022 prodáme a za pár let se vrátíme. Nemyslím si, že to tak bude fungovat. Myslím, že spousta institucí bude pokračovat v nalévání a tento cyklus bude poněkud odlišný od všech ostatních cyklů, které jsme viděli.

Hodně jsme srovnávali s cyklem v roce 2013. Myslím si, že je podobný cyklu z roku 2013, ale výrazně prodloužený. Myslím, že hlavní věcí je, že se v tomto současném cyklu změnila doba mezi různými pohyby ve srovnání s cyklem v roce 2013… Ve skutečnosti jsme se vrátili k návratnosti investic nižší než v minulém tržním cyklu.“

Závěr

Cowen se domnívá, že je možné, že BTC může několik několik měsíců stagnovat a čekat na dosažení nových historických maxim. Také potenciálně klesne pod hranici 30 000 USD. Předpovídá však, že Bitcoin v současném tržním cyklu ještě neřekl poslední slovo.

Zajímavost :  Akcie, měny & názory Martina Kujala: Otázka za milion

„Myslím si, že nás čeká podobný typ výhledu jako v roce 2019, kdy budeme buď klesat, nebo se budeme chvíli pohybovat do strany. Budeme mít tuto fázi konsolidace a pak budeme pokračovat v další etapě naší cesty a toto bude jen další odrazový můstek, abychom se tam dostali. Tak to nakonec vidím,“ uzavírá analytik.

Zajímavost :  Co čekat od gigafactory Volkswagenu. Česko na obřím projektu nemusí jen vydělat

Článek není investiční rada! Proveďte vlastní průzkum a případnou investici zvažte vlastní hlavou sami za sebe.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO