V Česku končí síť restaurací Nordsee. Firma dostala výpověď z nájmu, dluží 40 milionů

Poslední dvě restaurace německé sítě Nordsee, zaměřené na rybí pokrmy, skončí v Česku do konce měsíce. Jejich provozovatel, společnost Master Mariner, dostal výpověď z nájmu v pražských obchodních centrech Palladium a Nový Smíchov. Důvodem je neschopnost firmy platit své závazky.

Podnik v polovině května podal na Městský soud v Praze návrh na zahájení insolvenčního řízení, chce, aby soud na jeho majetek prohlásil konkurz. Ten zatím nerozhodl, vyplývá z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku.

Společnost Master Mariner se dostala do ztráty v roce 2019, kdy přestala fungovat pobočka Nordsee v pražském centru Arkády Pankrác. Další dva roky podnikání podle firmy ovlivnilo nucené uzavření provozoven kvůli šíření koronavirové nákazy.

Zajímavost :  Pirát Konieczny si chtěl posvítit na kauzy ČEZ. A má dojem, že proto není v radě

Ani letos se návštěvnost nevrátila na předkoronavirovou úroveň a podnik tak není schopen hradit nové a dříve nesplacené faktury, uvedl v insolvenčním návrhu. Společnost eviduje dluh zhruba 40,3 milionu korun. Největší část je v korunách, další závazky má v eurech a švýcarských francích.

Kvůli výpovědím z nájmů bude muset firma propustit zbývající zaměstnance, kterých má zhruba dvacítku, z toho část na hlavní pracovní poměr, některé na dohodu o provedení práce.

Zajímavost :  PPF, Tykač a teď i J&T. Banku Moneta ovládli čeští a slovenští miliardáři

První restaurace Nordsee v Česku hosty přivítala v roce 2004, o deset let později Master Mariner provozoval pod touto značkou čtyři podniky.

Gastronomické provozovny byly v obchodních centrech před pandemií podle společnosti CBRE nejdynamičtěji rostoucím odvětvím. V důsledku protiepidemických opatření ale zaznamenaly výrazný propad. V prvním pandemickém roce jim tržby v regionálních obchodních centrech meziročně klesly o 35 procent. Přestože si loni polepšily, za rokem 2019 stále výdělky zaostávaly o 17 procent, vyplývá z aktuální analýzy CBRE Shopping Centre Index.

Celý článek zde