V Praze přibývá vloupání do aut, ve vazbě skončilo 11 podezřelých

Podle kriminalistů k nárůstu uvedené trestné činnosti přispívají i řidiči, kteří nechávají v autě ležet na viditelných místech různé věci, které pachatele lákají. “Není výjimkou, že řidiči nechávají ve svých vozidlech doklady a platební karty. Většinou je schovají do úložného prostoru pod loketní opěrkou nebo pod koberečkem. To jsou ale pro zloděje jedna z prvních míst, kam koukají po vniknutí do vozidla,” uvedla mluvčí a doplnila, že v jednom případě zloději ukradli ve voze i klíče a čip od domu s napsanou adresou. Díky čipu se pak dostali do domu a následně i do bytu, kde spal nájemník. Ten je ale vyrušil a zloději utekli.

Zajímavost :  Podvod: columbiaeshop.cz

Ze zkušenosti policistů podle mluvčí plyne, že do aut se vloupávají většinou muži kolem 30 let s bohatou trestní minulost a závislostí na drogách. Například jeden z posledních zadržených podle Křížové strávil ve vězení uplynulých 14 let. Před měsícem byl propuštěn a nyní je opět ve vazbě kvůli podezření z krádeže vloupáním.

Všem obviněným hrozí za tento trestný čin minimálně dva roky vězení. Vzhledem k tomu, že většinou jsou to ale recidivisté, týká se jich tříletá sazba.

Zajímavost :  Podvod: Preparát IDEALICA – (http://cz3.landlrev.com) Nekupovat!

TADY může BÝT vaše REKLAMAVíce ke čtení najdete zde číst více

Sdílet povoleno.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO