Válka na Ukrajině ONLINE: EU může zabavit ruské devizové rezervy a pomoci Kyjevu, navrhuje Borrell

Putin je diktátor, za válku ho čeká kriminál, psalo se na prokremelském serveru

Na hlavní stránce prokremelského média Lenta.ru se dnes objevilo více než deset příspěvků kritizujících prezidenta Vladimira Putina, a to i jako paranoidního diktátora, který rozpoutal válku proti Ukrajině – a v té nebude vítězů, jen poražených. Na vzápětí smazané příspěvky upozornil server Mediazona, který je v Rusku zakázán. Podle něj nešlo o útok hackerů, ale o protest v redakci. Protiválečné slogany se dnes nakrátko objevily i na některých ruských televizorech, napsal server BBC.

Zajímavost :  Trasovat se budou jen mladí a staří. Ostatní si vyplní sebetrasovací formulář

Smazané příspěvky, zachycené v archivu, měly titulky „Putin rozpoutal jednu z nejkrvavějších válek 21. století“, „Vladimir Putin se přeměnil v ubohého diktátora a paranoika“, „Ruská elita je nemocná nepotismem a patolízalstvím“, „Putina a jeho poradce čeká kriminál“ či „Válkou se snadněji zamaskují fiaska v ekonomice. Putin musí odejít. Rozpoutal nesmyslnou válku a vede Rusko do propasti“.

Příspěvky začínaly upozorněním, že daný materiál nebyl schválen vedením. Ke zveřejnění těchto příspěvků se přihlásili vedoucí ekonomické rubriky Jegor Poljakov a redaktorka Alexandra Mirošnikovová.

Zajímavost :  Válka na Ukrajině online: Do Česka už před boji uteklo na 200 tisíc Ukrajinců

Celý článek zde