Válka na Ukrajině ONLINE: Macron, Scholz a Draghi dorazili do Kyjeva

Německá média nepochybují, že kancléř Scholz ve čtvrtek navštíví Kyjev

Německá média nepochybují, že německý kancléř Olaf Scholz ve čtvrtek v doprovodu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a italského premiéra Maria Draghiho navštíví Kyjev. Deník Der Tagesspiegel dnes uvedl, že trojice státníků by během návštěvy mohla veřejně podpořit unijní ambice Ukrajiny, která od konce února vzdoruje ruské invazi.

Scholz je v Kyjevě podle informací deníku Der Tagesspiegel očekáván v poledne. List dodal, že podle spolehlivých zdrojů bude kancléřův program na Ukrajině asi šestihodinový. Deník rovněž poznamenal, že Scholze, Macrona a Draghiho by mohl doprovázet rumunský prezident Klaus Johannis.

Zajímavost :  Válka na Ukrajině ONLINE: Válka Ruska na Ukrajině může trvat roky, řekl Stoltenberg

Macron je již v regionu. V úterý přiletěl do Rumunska, odkud dnes odcestoval do sousedního Moldavska. Obě země s Ukrajinou sousedí a rovněž hostí ukrajinské válečné běžence.

Otázkou podle německých médií není, zda se ve čtvrtek Scholz s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským setká, ale co mu nabídne. Ukrajinský velvyslanec v Německu Andrij Melnyk si od možné cesty slibuje těžké zbraně, díky kterým by mohla země lépe čelit ruské invazi.

Zajímavost :  Domy po prarodičích jsou řadě lidí na obtíž. Kvůli drahým stavebním materiálům nemají na jejich rekonstrukci

Ve hře je také podpora unijních ambicí Ukrajiny. Země by ráda získala status kandidáta na členství v Evropské unii. Rozhodnutí o tom, zda bude Ukrajině udělen, je na členských státech EU a musí být přijato jednomyslně. Ukrajinskou žádostí by se měl zabývat summit EU ve dnech 23. a 24. června.

Celý článek zde